Հարյուր պարախմբերի անդամներ կոգեկոչեն Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը պարի միջոցով
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հարյուր պարախմբերի հինգ հազար մասնակիցներ Ցեղասպանության տարելիցին նվիրված քայլերթ են նախաձեռնել: Ապրիլի 11-ին այս մասին տեղեկացրեց ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ, Հայաստանի ազգային պարարվեստի միության նախագահ Կարեն Գևորգյանը:
«Ապրիլի 26-ին պարախմբերը քայլերթ են կատարելու դեպի Մեծ եղեռնի հուշահամալիր և հարգանքի տուրք են մատուցելու Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Հուշահամալիրի հարակից տարածքում «Ծանդր գովնդ կոտրոցի» պարն ենք պարելու ու հիշատակելու ենք Ցեղասպանության անմեղ նահատակներին»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշեց Կարեն Գևորգյանը:

Члены ста танцевальных групп посредством танца воздадут дань уважения памяти жертв Геноцида армян
Пять тысяч участников ста танцевальных групп организовали шествие накануне 100-летия Геноцида армян. Как сообщает Арменпресс, об этом сообщил 11 апреля Заслуженный деятель культуры Армении, председатель Союза национального танцевального искусства Карен Геворгян.
«26 апреля танцевальные ансамбли совершат шествие в Мемориальный комплекс жертв Геноцида армян и воздадут дань уважения памяти невинных жертв. На прилегающей к Мемориалу территории мы исполним танец, посвященный жертвам Геноцида армян», - отметил Карен Геворгян.