Արցախի մարտական դիրքում կրտսեր սերժանտի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ մարտական դիրքում ժամկետային զինծառայող Ա.Օսիպյանի մահվան դեպքի առթիվ։Ինչպես «Արմենպրես»-ինտեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, փետրվարի 14-ին՝ ժամը 04:40-ի, սահմաններում N մարտական դիրքում մարտական հերթապահություն կրելու կանոնները խախտելու հետևանքով արձակված կրակահերթի արդյունքում հրազենային վնասվածքներ է ստացել նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Արմեն Սերգեյի Օսիպյանը և մահացել։
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 365-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու կանոնները խախտելը, որն առաջացրել է ծանր հետևանքներ)։Կատարվում է նախաքննություն:Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

YEREVAN, FEBRUARY 14, ARMENPRESS: A criminal case was instituted at the Military Investigation Department of the Investigation Committee of the Republic of Armenia on the death of the serviceman Arman S. Osipyan, born in 1995, who got a deadly wound at 04:40 on February 14 at one of the military bases, located in the northeastern direction of the Defense Army. The press service of the Investigation Committee of the Republic of Armenia informed Armenpress that the junior sergeant got deadly wounds due to the shots fired in the result of the violation of rules of combat duty in the military base and died.
The Military Investigation Department of the Investigation Committee of the Republic of Armenia instituted a criminal case on the incident in accordance with the 3rd part of the 365th article of the Criminal Code of Armenia. Preliminary investigation is being carried out. Measures are taken to find out all the circumstances of the case.