Գյումրիի միջադեպի կապակցությամբ ձերբակալված Մնացական Ալեքսանյանն ազատ է արձակվել
ԳՅՈՒՄՐԻ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության Շիրակի մարզի Ախուրյանի բաժնից ազատ արձակվեց Գյումրիում հունվարի 15-ի միջադեպի կապակցությամբ ձերբակալված Մնացական Ալեքսանյանը: Այս մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, ում հաջողվել է ոստիկանության Ախուրյանի բաժնում զրուցել Ալեքսանյանի հետ: Զրույցը կներկայացնենք մի փոքր ուշ:Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել քաղաքից չբացակայելու մասին ստորագրությունը։
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ Գյումրու քաղաքապետը եւ ավագանին դիմել են Շիրակի մարզի դատախազ Րաֆֆի Ասլանյանին` խնդրելով ազատ արձակել ձերբակալված Մնացական Ալեքսանյանին և հնարավորինս ներողամիտ վերաբերմունք ցուցաբերել հունվարի 15-ի միջադեպի մյուս մասնակիցների նկատմամբ:
Սառնաղբյուրի բնակիչ Մնացական Ալեքսանյանը ձերբակալվել էր փետրվարի 4-ին` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածով և 316-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով (խուլիգանություն և իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելը) հարուցված քրեական գործի շրջանակներում` նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի որոշմամբ:

Мнацакан Алексанян, арестованный в связи с событиями в Гюмри, освобожден
Мнацакан Алексанян, арестованный в связи с событиями в Гюмри, освобожден из полицейского участка Ахуряна, об этом сообщает корреспондент «Арменпресс», которому удалось в полиции Ахуряна побеседовать с Мнацаканом Алексаняном. Мерой пресечения в его отношении избрана подписка о невыезде.
Ранее стало известно, что мэр Гюмри и совет старейшин обратились к прокурору Ширака Раффи Асланяну с просьбой освободить задержанного Алексаняна и отнестись снисходительно ко всем участникам событий 15-го января в Гюмри.
Житель Сарнахпюра Мнацакан Алексанян был арестован 4-го февраля за хулиганство и насилие, примененное к представителю власти с угрозой для его жизни и здоровья с санкции прокурора, следящего за законностью проводимого следствия.