Հովհաննես Մանուկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանը hունվարի 20-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արդարադատության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, իր և Լիտվայի Հանրապետության իշխանությունների անունից ցավակցություն և զորակցություն է հայտնել հայ ժողովրդին Գյումրիում կատարված ողբերգության կապակցությամբ:
Կողմերը քննարկել են առաջիկայում Լիտվայի արդարադատության նախարար Յուոզաս Բեռնատոնիսի Հայաստան կատարելիք այցին առնչվող որոշ մանրամասներ, հստակեցրել օրակարգային մի շարք հարցեր: Հանդիպման ավարտին ՀՀ արդարադատության նախարարը նշել է, որ Լիտվան, ինչպես նաև Եվրամիության երկրները կարևոր գործընկեր են Հայաստանի համար, և ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է շարունակական համագործակցության:
Դեսպանը նույնպես արդյունավետ է համարել հայ-լիտվական համագործակցությունը՝ նշելով, որ երկու երկրների միջև ձևավորված գործընկերային մշակույթը միջազգային հարաբերությունների հաջողված օրինակներից է:

Ованес Манукян принял посла Литвы в Армении
Министр юстиции Армении Ованес Манукян принял 20-го января посла Литвы в Армении Эрикаса Петрикаса. Как сообщили «Арменпресс» из отдела по информации и связям с общественностью МЮ Армении, посол поблагодарил за прием и выразил соболезнования по поводу трагедии в Гюмри от своего имени и от имени литовского народа.
Стороны обсудили предстоящий визит министра юстиции Литвы Юозаса Бернатониса в Армению и ряд насущных вопросов. В конце встречи посол заявил, что Литва, так же как и другие страныЕС, считают Армению важным партнером, а правительство Армении готово к продолжению сотрудничества.
Посол посчитал армано-литовское сотрудничество продуктивным, назвав культуру этого сотрудничества одним из удачных примеров в международных отношениях.