Գյումրիում վեց անձի սպանության փաստով հարուցվել է քրեական գործ
ԳՅՈՒՄՐԻ, 12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրիում վեց անձի սպանության փաստով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 104 հոդված երկրորդ մասի հատկանիշներով: Այս մասին դեպքի վայրում աշխատող «Արմենպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց Շիրակի մարզի դատախազ Րաֆֆի Ասլանյանը: Նախաքննության գաղտնիությունից ելնելով` այս պահի դրությամբ մանրամասներ չեն հայտնվում: Դեպքի վայրում աշխատում են օպերատիվ խմբերը:
Գյումրու Մյասնիկյան 188 հասցեում հունվարի 12-ին հայտնաբերվել է վեց դի` հրազենային վնասվածքներով: «Արմենպրես»-ի թղթակցին դեպքի վայրում հաջողվել է պարզել, որ մոտ ինն ամսական երեխան տեղափոխվել է հիվանդանոց: Երեխան վիրահատվում է Գյումրու Ավստրիական հիվանդանոցում:
Նախնական տվյալներով` հանցագործը դեռես չի հայտնաբերվել: Տարածքը շրջափակված է: Դեպքի վայրում են ոստիկանության մարզային եւ քաղաքային վարչությունների ներկայացուցիչները: Դեռեւս պաշտոնական հաստատում չկա, սակայն նախնական տեղեկություններով` կրակողը ռուս զինծառայող է:

В связи с убийством шести человек в Гюмри возбуждено уголовное дело
В связи с убийством в Гюмри 6 человек возбуждено уголовное дело по признакам второй части ст. 104 Уголовного Кодекса Армении. Об этом корреспонденту «Арменпресс», работающему на месте преступления, сообщил прокурор Ширакской области Раффи Асланян. Исходя из тайны следствия детали на данный момент не разглашаются. На месте работают оперативные группы.
12 января в Гюмри по адресу Мясникяна 188 было обнаружено 6 трупов с огнестрельными ранениями. Корреспонденту «Арменпресс», работающему на месте преступления, удалось выяснить, что в больницу был доставлен младенец примерно 9-месячного возраста. Ребенка оперируют в Детской австрийской больнице Гюмри.
По предварительным сведениям, преступник пока не обнаружен. Местность оцеплена. На месте преступления находятся оперативные группы областного и городского управлений полиции. Пока нет официального подтверждения, однако есть сведения о том, что убийца является российским военнослужащим.