Ավագ ոստիկանին մեղադրանք է առաջադրվել բանկից 920 հազար դրամ հափշտակելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության ավագ ոստիկան Արսեն Իսրայելյանին ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 177 հոդվածի երկրորդ մասի երկրորդ կետի հատկանիշներով մեղադրանք է առաջադրվել։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին է հայտնում դատական տեղեկատվական համակարգը։
Արսեն Իսրայելյանը, ՀՀ ոստիկանության և ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ ՓԲԸ-ի միջև կնքված պայմանագրով՝ հասարակական կարգն ու անվտանգությունն ապահովելու նպատակով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ ՓԲԸ-ի 4-րդ մասնաճյուղում ծառայություն իրականացնելու ժամանակ, 2014թ. օգոստոսի 19-ին մասնաճյուղի նախաբունկերում օգնության կարգով մասնակցել է կառավարիչ Հասմիկ Հարությունյանի և ավագ մասնագետ Նելլի Ղազարյանի կողմից բանկոմատի դրամապանակները լիցքավորելուն։
Այնուհետև, մինչև ինկասացիայի աշխատակիցների կողմից դրամապանակները տեղափոխելը, ուրիշի գույքի խոշոր չափերով հափշտակություն կատարելու դիտավորությամբ, դրանք տեղավորել է տեսախցիկի տեսադաշտից դուրս՝ նախաբունկերի հետնամասում։
Ապա, օգտվելով բանկի աշխատակիցների կարճատև բացակայությունից, բանկոմատի լիցքավորման համար նախատեսված դրամապանակի կապարակնիքը քաշել-բացելու միջոցով, այնտեղից գաղտնի հափշտակել է 10 հազար ՀՀ դրամ անվանական արժեքով 92 հատ թղթադրամ՝ ընկերությանը պատճառելով 920 հազար ՀՀ դրամ գույքային վնաս։
Արաբկիր Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Արմեն Խաչատրյանը մեղադրյալ Արսեն Իսրայելյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին։

Старшине полиции предъявлено обвинение в хищении из банка 920 трысяч драм
Старшине полиции Армении Арсену Исраеляну предъявлено обвинение по второй части ст.177 Уголовного Кодекса Армении. Как передает «Арменпресс», об этом сообщается в системе судебной информации.
Согласно договору, заключенному между Арсеном Исраеляном и банком ВТБ-Армения, последний осуществлял охрану территории 4-го филиала банка ВТБ-Армения, и 19-го августа, во время несения службы, помогал управляющей Асмик Арутюнян и старшему специалисту Нелли Казарян наполнить в предбункере кассу банкомата.
Затем, до того как инкассаторы переместят мешки с деньгами, он умышленно вынес их в зону, находящуюся вне камер наблюдения.
Затем, воспользовавшись кратковременным отсутствием сотрудников банка, раскрыв запечатанную кассу банкомата, вытащил оттуда 92 банкноты по 10000 драм, чем и нанес ЗАО банк ВТБ-Армения ущерб в 920 трысяч драм.
Судья суда первой инстанции Арабкир-Зейтун-Канакера Армен Хачатрян в качестве меры пресечения для обвиняемого Исраеляна избрал подписку о невыезде.