Մալաթիա-Սեբաստիայում կրակոցների առթիվ քրեական գործ է հարուցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում կրակոցների առթիվ, որոնց արդյունքում քաղաքացի է վիրավորվել, քրեական գործ է հարուցվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Սոնա Տռուզյանը: «Հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվել, որ իրենց մոտ հրազենային վնասվածքով քաղաքացի է տեղափոխվել: Ահազանգի հիման վրա անմիջապես հիվանդանոց է գնացել քննիչը: Դեպքի առթիվ քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ քրեական օրենսգրքի 112 և 235 հոդվածների առաջին մասերով»,- նշեց Տռուզյանը:
Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում կրակոցներ են հնչել, ինչի արդյունքում որովայնի շրջանում ստացած հրազենային վնասվածքով 39-ամյա մի տղամարդ տեղափոխվել է հիվանդանոց: ՀՀ ոստիկանությունը պարզում է դեպքի մարնամասները:

YEREVAN, 11 DECEMBER, ARMENPRESS. A criminal case has been instigated in relation to the shots that were fired in the Malatia-Sebastia District and left one citizen injured. This is what press secretary of Armenia’s Investigative Committee Sona Truzyan said in an interview with “ArmenPress”. “The doctors at the hospital sounded the alarm about receiving a citizen who had been shot. An investigator immediately went to the hospital. A criminal case has been instigated under Articles 112 (1) and 235 (1),” Truzyan mentioned.
Shots were fired in the Malatia-Sebastia District of Yerevan, after which a 39-year old man was transferred to the hospital after having received an injury in his stomach. The Police of the Republic of Armenia is clarifying the details of the incident.