Արդարադատության ակադեմիան 2015թ. կիրականացնի քննիչների ուսուցում և վերապատրաստում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արդարադատության ակադեմիան 2015թ.-ից իրականացնելու է քննիչների ուսուցում և վերապատրաստում: Դասընթացների կազմակերպմանն առնչվող մի շարք հարցերի քննարկման նպատակով, ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը նոյեմբերի 21-ին այցելել է Արդարադատության ակադեմիա: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արդարադատության ակադեմիայի հանրային կապերի բաժնից, ակադեմիայի ռեկտոր Ռուբեն Մելիքյանի ուղեկցությամբ Աղվան Հովսեփյանը շրջել է Ակադեմիայի շենքում, ծանոթացել պայմաններին, հետևել լսարաններում ընթացող դասերին:
Շրջայցից հետո անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ընթացքում Ակադեմիայի կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները ներկայացրել են կատարված աշխատանքները, առաջիկա ծրագրերը: Առանձնահատուկ շեշտադրում է կատարվել հեռավար ուսուցմանը, որի իրականացումը Ակադեմիայի առաջնահերթություններից է: Քննչական կոմիտեի նախագահը ևս համոզմունք է հայտնել, որ վերապատրաստում իրականացնելու լավագույն տարբերակը հեռաուսուցումն է` այդ համատեքստում հատուկ ընդգծելով քննիչների վերապատրաստումը:
Կարևորելով որակյալ մասնագետների դերը քննչական համակարգում` Աղվան Հովսեփյանը խոստացել է հետամուտ լինել քննիչների որակյալ ուսուցմանն ու վերապատրաստմանը: Ռուբեն Մելիքյանը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում Արդարադատության ակադեմիան և Քննչական կոմիտեն համագործակցված ու արդյունավետ կաշխատեն:

В 2015г. Академия правосудия осуществит обучение и переподготовку следователей
В 2015г. Академия правосудия осуществит обучение и переподготовку следователей. 21-го ноября председатель Следственного комитета Армении Агван Овсепян посетил Академию правосудия по вопросам организации курсов. Как сообщили «Арменпресс» из отдела по связям с общественностью Академии, ректор Академии Рубен Меликян, вместе с Агваном Овсепяном совершили обход здания Академии, ознакомились с условиями, проследили за идущими в аудиториях занятиями.
После обхода было проведено рабочее совещание, на котором руководители структурных подразделений Академии представили свою активность и планы. Особый акцент был поставлен на заочном обучении. Председатель следственного комитета Армении Агван Овсепян выразил уверенность, что наилучшим вариантом для переподготовки следователей является заочная форма обучения.
Придавая важное значение роли качественных специалистов в системе следствия, Агван Овсепян обещал проследить за процессом обучения и переподготовки следователей. Рубен Меликян выразил надежду на плодотворное сотрудничество Академии правосудия и Следственного комитета.