«Հեռուստամարաթոն 2014»-ը կկայանա նոյեմբերի 27-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի «Հեռուստամարաթոն 2014»-ը կկայանա նոյեմբերի 27-ին: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ հիմնադրամի ֆեյսբուքյան էջից:
Մասնավորապես, գրառման մեջ ասված է. «Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոճանապարհի առաջին 22 կմ-ն անցնում ես հանգիստ ու հպարտ` շնորհիվ այն ասֆալտապատ ծածկույթի, որ իրականացվել է համահայկական ջանքերով: Դրան հաջորդող շուրջ 96կմ ճանապարհահատվածն էլ ընդարձակ է ու բարեկարգ, թեև դեռևս պատված միայն հողային պաստառով: Նոյեմբերի 27-ի դրամահավաք հեռուստամարաթոնը կուղղվի ճանապարհի ամբողջական ասֆալտապատման աշխատանքներին:Թող մեր անցնելիք երկար ու ձիգ ճանապարհին շինականի օջախի ծուխը բարձրանա....»:
Հեռուստամարաթոն 2013-իժամանակհանգանակվել էրավելիքան22միլիոն661 հազար372 դոլար: ՀամահայկականդրամահավաքիգլխավորնպատակնէրՀայաստանն Արցախին կապող Վարդենիս-Մարտակերտռազմավարական,սոցիալ-տնտեսականկարևոր նշանակության116կմ ավտոճանապարհիկառուցումը:

«Телемарафон 2014» Всеармянского фонда «Айастан» состоится 27 ноября
«Телемарафон 2014» Всеармянского фонда «Айастан» состоится 27 ноября. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на страницу фонда в Фейсбуке, средства от акции будут направлены на полное покрытие асфальтом автотрассы Варденис-Мартакерт.
«Первые 22 километра автотрассы Варденис-Мартакерт проезжать легко и спокойно, благодаря работам, выполненным всеармянскими усилиями. Последующие 96 километров дорога широкая и благоустроенная, но покрыта землей. Средства телемарафона будет направлены на закладку асфальта на этом участке», - говорится в записи фонда в Фейсбуке.
Начиная с 1996г. фонд «Айастан» проводит ежегодные телемарафоны в Лос Анджелесе. Телемарафоны обычно назначаются на ноябрь месяц и длятся 12 часов. Телемарафон — это не просто сбор средств в благотворительных целях, а акция, объединяющая армян всего мира вокруг единой цели — развития Армении иНагорного Карабаха.
Средства, собранные благодаря телемарафонам, предоставляются на реализацию программ, ежегодно утверждаемых на заседаниях Совета попечителей.