Պաշտպանության նախարարությունը ՄՀՀ-ի համար կառավարիչ կփնտրի
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կփորձի կառավարիչ գտնել Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի համար: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: «Մենք աշխատում ենք կառավարության հետ միասին, չէ որ մենք կառավարության կազմում ենք, որպեսզի փնտրենք ու կգտնենք նոր նորմալ կառավարիչ, որ Մարզահամերգային համալիրը օգտագործվի ըստ իր նշանակության»,- նշեց նախարարը:
Նա վստահեցրեց, որ, եթե հետագայում համալիրը մնա ՊՆ-ի կազմում, դրա անունը չի փոխվելու, զինվորական կառույց չի դառնալու, այլ նպատակային է օգտագործվելու: «Մենք մի քանի այդպիսի կառույց ունենք, որոնք ոչ թե զորամաս են, այլ պետական ոչ առևտրային կազմակերպություններ»,- հավելեց Սեյրան Օհանյանը:
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամարգային համալիրի սեփականատեր «Բամօ» ընկերության պետության առջև ունեցած պարտքերի պատճառով համալիրը դրվել էր աճուրդի: Գնորդ չգտնվելու պատճառով այն հանձնվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռին:

Минобороны найдет управляющего для СКК
Минобороны постарается найти управляющего для Спортивно-концертного комплекса им. Карена Демирчяна. Об этом в беседе с Арменпресс сообщил министр обороны Сейран Оганян. «Мы работаем вместе с правительством, чтобы найти подходящего управляющего, чтобы СКК использовался по своему прямому назначению», - сказал министр.
Он заверил, что если СКК останется в системе МО, название его не изменится, он не станет военным объектом и будет использоваться в других целях. «У нас несколько таких объектов, которые представляют собой не военные части, а государственные некоммерческие торговые организации», - сказал министр.
Из-за долгов владельца СКК, компании БАМО, перед государством комплекс был выставлен на аукцион. Ввиду отсутствия покупателя он был передан на баланс Минобороны РА.