Վաշինգտոնի արևմտյան օկրուգի ավագ դատավորը կայցելի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ Վաշինգտոնի արևմտյան օկրուգի ավագ դատավոր Ջոն Քոենաուերը հունիսի 24-ից հուլիսի 3-ը կայցելի Հայաստան: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՄՆ դեսպանատնից, այցի ընթացքում դատավոր Քոենաուերը կմասնակցի Հայաստանի դատավորների, իրավագիտության ուսանողների ու երիտասարդ շրջանավարտների համար կազմակերպվող սեմինարներին, որոնք անց են կացվում ԱՄՆ դեսպանության ու ԱՄՆ Արդարադատության դեպարտամենտի Դատախազական կարողությունների զարգացման, աջակցության և ուսուցումների միջազգային գրասենյակի հովանու ներքո: Նա նաև նախատեսում է հանդիպումներ ունենալ Հայաստանի իրավագիտական համայնքի մի շարք անդամների հետ:
Այցը պայմանավորված է Հայաստանի կառավարությանը ժողովրդավարական հաշվետվողականության ու իրավունքի գերակայության ասպարեզներում աջակցելու Միացյալ Նահանգների շարունակական հանձնառությամբ:

Senior United States District Judge for Western District of Washington to visit Armenia
YEREVAN, JUNE 24, ARMENPRESS. The Honorable John C. Coughenour, Senior United States District Judge for the Western District of Washington, is visiting Armenia from June 24-July 3. The Embassy of the United States to the Republic of Armenia informed “Armenpress” that during his visit, Coughenour will participate in a seminar for Armenian judges and a seminar for law students and recent graduates, sponsored by the US Embassy and the United States Department of Justice, Office of Overseas Prosecutorial Development, Assistance, and Training (OPDAT). He also will meet with various members of the Armenian legal community.
The visit reflects the ongoing commitment of the United States to assist the Armenian government in the areas of democratic accountability and rule of law.