Ոստիկանությունն անցած մեկ օրում բացահայտել է խարդախության 10 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետությունում անցած 1 օրվա ընթացքում արձանագրված ճանապարհատրանսպորտային 11 պատահարի հետևանքով զոհվել է 1 մարդ, 23-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի, հունիսի 2-ից 3-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 16 դեպքից բացահայտվել է 12-ը, կողոպուտի 3 դեպքից` 2-ը, խարդախության` 10, ապօրինի ծառահատման և խուլիգանության 1-ական դեպքերը բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 2 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու` 4, գողության 3 և խարդախության 1 դեպք:

За минувшие сутки полиция Армении раскрыла 10 случаев мошенничества
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 16 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период между 2 и 3 июня, было раскрыто 12, из 3 случаев грабежа – 2, было раскрыто также 10 случаев мошенничества, по 1 случаю незаконной вырубки деревьев и хулиганства, 2 случая кражи.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, из ранее совершенных преступлений было раскрыто 4 случая причинения телесных повреждений, 3 случая кражи и 1 случай мошенничества.
За минувшие сутки в республике былo зарегистрированo 11 ДТП, вследствие которых 1 человек погиб, 23 человека получили телесные повреждения разных степеней тяжести.