Մոսկվայում ուղեւորներին կողոպտելու կասկածանքով ձերբակալվել են չորս հայ տաքսիստներ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայի դատարանը երկամսյա կալանքի տակ է վերցրել հայաստանցի չորս տաքսիստների, որոնք կասկածվում են իրենց օտարերկրյա ուղեւորներին կողոպտելու մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ին հայտնել են ՌԴ-ի մայրաքաղաքի ոստիկանության մամուլի ծառայությունում:
Ձերբակալվածները, «ներկայանալով որպես մասնավոր տաքսիստներ, հերթապահում Էին մայրաքաղաքի կենտրոնում գտնվող գիշերային ակումբների մոտ», ճշտել են Ռուսաստանի ներքին գործերի նախարարության Մոսկվայի քաղաքային վարչությունում: Ոստիկանության տվյալներով՝ կասկածյալները «պոտենցիալ զոհին առաջարկում Էին խմել գարեջուր կամ ջուր՝ նախապես խմիչքին խառնելով ուժեղ ներգործող սեդատիվ պատրաստուկներ», այնուհետեւ վերցնում Էին փողերը, բանկային քարտերը եւ արժեքավոր իրերը, ինչից հետո նրանց իջեցնում Էին մեքենայից:
Ինչպես նշվում Է, չորս կասկածյալները 38-42 տարեկան հայաստանցիներ են: Ներկայում նրանց մեղսագրվում Է երկու կողոպուտ: Հարուցվել են քրեական գործեր՝ կոպոպուտի նշաններով՝ ՌԴ-ի քրեական օրենսգրքի 161 հոդվածի 2-րդ մասով: Տվյալ հոդվածով առավելագույն պատիժը նախատեսում Է 10 տարվա ազատազրկում:

В Москве арестованы четверо таксистов, подозреваемых в ограблении своих клиентов
Суд в Москве заключилпод стражу на два месяца четверых таксистов, подозреваемых в ограблении своих клиентов-иностранцев. Как передает Арменпресс, об этомсообщили ИТАР-ТАСС в пресс-службе столичной полиции.
Арестованные "под видом частных таксистов дежурили рядом с ночными клубами, расположенными в центре столицы", уточнили в ГУ МВД России по Москве. По данным полиции, подозреваемые предлагали "потенциальной жертве выпить пиво или водыс заранее подмешанными в напитки сильнодействующими седативными препаратами", затем забирали деньги, банковские карты и ценные вещи, после чего высаживали из машины.
Четверо подозреваемых - уроженцы Армении в возрасте от 38 до 42 лет. На данный момент им вменяется два ограбления.Возбуждены уголовные дела по признакам грабежа - ч. 2 ст. 161 УК РФ. Максимальное наказание по данной статье составляет 10 лет лишения свободы.