Հալեպի հայկական Նոր Գյուղ թաղամասում ռումբեր են ընկել
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպի հայկական Նոր Գյուղ թաղամասը մարտի 30-ին ռմբակոծվել է: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Հալեպի մեր աղբյուրը՝ ավելացնելով, որ ռումբերի ընկնելու հետևանքով բնակարաններ են վնասվել: Աղբյուրը նաև տեղեկացրեց, որ մի քանի հայեր թեթև վնասվածքներ են ստացել: Իրավիճակը հայաշատ թաղամասերում այսօր հանգիստ է եղել, միջադեպեր չեն գրանցվել: Քաղաքում համացանցն արդեն մեկ շաբաթ է` չի գործում, իսկ էլեկտրականություն օրվա ընթացքում 1-1,5 ժամ է լինում:
Աղբյուրը նաև նշեց, որ ընդհարումներ են ընթանում Հալեպի հին թաղամասերում և ծայրամասերում:
Տեղեկություններ կան նաև, որ նախորդ շաբաթվա ընթացքում ևս ռումբեր են ընկել հայկական թաղամասերում. բարեբախտաբար, վնասները հիմնականում նյութական են, մարդկային կորուստներ չեն գրացնվել:
Սիրիայում եռամյա հակամարտության ընթացքում, ՄԱԿ-ի տվյալներով, զոհերի թիվը գերազանցել է 130 հազարը, այդ թվում զոհված հայերի թիվը գերազանցել է 70-ը:

Aleppo’s New Village district bombed
YEREVAN, MARCH 31, ARMENPRESS. The Armenian district of Aleppo New Village was subjected to bombing. Our source in Aleppo informed “Armenpress” that the bombs caused damage to houses. Among other things it was stated that several Armenians received minor injuries. The situation in the districts with vast Armenian population was calm today, no incidents have been recorded. It has already been one week since the city is deprived of internet access and the residents have electricity only for 1-1,5 hours daily.
In addition, our source noted that there are ongoing clashes in the old districts and far regions of Aleppo.
Also, there is information that the Armenian districts were subjected to bombing during the previous week as well. Fortunately, the damage was mainly material and no human casualties have been recorded.