Մեկ օրում ՀՀ ոստիկանությունը բացահայտել է խարդախության 10 և մաքսանենգության 8 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի համաձայն` մարտի 18-ից 19-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 16 դեպքից բացահայտվել է 13-ը, խարդախության 10, յուրացման 1 և մաքսանենգության 8 դեպքերը բացահայտվել են: Բացահայտվել է նաև գողության 3 դեպք:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 1 դեպք: Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 10 պատահար. 10 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки в Армении было зарегистрировано 10 ДТП
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 16 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения в период между 18 и 19 марта, было раскрыто 13, было раскрыто также 10 случаев мошенничества, 1 случай присвоения, 8 случаев контрабанды и 3 случая кражи.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, из ранее совершенных преступлений был раскрыт 1 случай кражи.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 10 ДТП: 10 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.