ԼՂՀ Նախագահը մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին այցելել է ԼՂՀ Գերագույն դատարան եւ մասնակցել Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից,երկրի ղեկավարը շնորհավորել է ոլորտի ներկայացուցիչներին մասնագիտական տոնի առթիվ եւ ընդգծել, որ արդյունավետորեն գործող, անաչառ դատական համակարգը ժողովրդավարության առանցքային ինստիտուտներից մեկն է, առանց որի անհնարին է պատկերացնել ժամանակակից իրավական պետությունը եւ քաղաքացիական հասարակությունը, պաշտպանել արդարությունը, մարդկանց օրինական շահերը, իրավունքներն ու ազատությունները, ապահովել բոլորի հավասարությունը օրենքի առջեւ:
Նախագահը նշել է, որ ակնառու են համակարգում առկա խնդիրների լուծման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը եւ այստեղ գրանցված դրական արդյունքները՝ միաժամանակ հավելելով, որ հատուկ ուշադրության կենտրոնում պետք է լինեն չլուծված հարցերն ու անելիքները, որոնք պահանջում են համառ, սկզբունքային ու շարունակական աշխատանք:
Բակո Սահակյանը ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու համար արժեքավոր նվերներ է հանձնել ոլորտի մի խումբ ներկայացուցիչների:

NKR President participates in Day of Judicial System Worker event
YEREVAN, JANUARY 20, ARMENPRESS. The President of Artsakh Republic Bako Sahakyan on January 20 visited the NKR Supreme Court and partook in a festive event dedicated to the Day of the Judicial System Worker.
“Armenpress” was informed from the General Department for Mass Media of the President’s staff of Artsakh Republic that the Head of the State congratulated representatives of the sphere on the professional holiday and underlined that the effectively working and impartial judicial system was one of the key institutions of democracy, without which it is impossible to imagine the contemporary legal state and civil society, protection of justice, legitimate interests, rights and freedoms of citizens, ensuring equality against the law.
The President considered significant the steps undertaken to settle problems the system faced and the positive dynamic registered there, at the same time adding that special attention should be paid to unresolved issues and tasks requiring persistent, fundamental and continuous work.
For proper realization of service duties Bako Sahakyan handed in valuable gifts to a group of the sphere's representatives.