Մաքսային ծառայողները կասեցրել են Իրանից հերոինի խոշոր խմբաքանակի մուտքը Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսային ծառայության աշխատակիցների արհեստավարժ գործողությունների շնորհիվ հունվարի 17-ին, Մեղրիի մաքսատանն Իրանից Հայաստանի տարածքով տարանցիկ դեպի Վրաստան ուղևորվող բեռնատարի զննման արդյունքում, հատուկ հարմարեցված թաքստոցում հայտնաբերվել է առանձնապես խոշոր չափերի`927 կգ հերոին տեսակի թմրամիջոց: Նման քանակի թմրամիջոց տարածաշրջանում հայտնաբերվում է առաջին անգամ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրինՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնից, ԱԱԾքննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 215-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով, բեռնատարի վարորդ, Վրաստանի1953թ.-ին ծնված քաղաքացի Ավթանդիլ Մարտիաշվիլին ձերբակալվել է, իրականացվում են օպերատիվ-որոնողական աշխատանքներ` հանցագործության հետ առնչվող այլ անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Таможенники предотвратили ввоз крупной партии героина в Армению из Ирана
Благодаря профессионализму сотрудников Таможенной службы КГД при правительстве РА, 17 января в КПП Мегри при досмотре грузовика, транзитом следующего из Ирана в Грузию через Армению, в хитроумно устроенном тайнике был обнаружен запас героина особого крупного размера – 927 кг. Такой объем на нашей территории обнаружен впервые.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Национальной службы безопасности Армении, в НСБ возбуждено уголовное дело по признакам ч.2 ст. 215 УК РА. Водитель грузовика, гражданин Грузии АвтандилМартиашвили (1953 г/р) арестован. Проводятся оперативно-розыскные работы по выявлению лиц, причастных к этому преступлению.