Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովը դրանք կքննարկի Վենետիկի հանձնաժողովի փորձագետների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գագիկ Հարությունյանի նախագահությամբ հունվարի 17-ինտեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի 12-րդ նիստը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին փոխանցեցին ՀՀ արդարադատության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նիստի ընթացքում քննարկվել են Հայեցակարգի նախնական տարբերակի նախագծի վերաբերյալ հանձնաժողովի անդամների ներկայացրած նկատառումները: Հստակեցվել է այն հարցերի շրջանակը, որոնք փետրվարի 6-8-ը նախատեսվում է քննարկել Վենետիկի հանձնաժողովի աշխատանքային խմբի փորձագետների հետ:

Уточнен круг вопросов, которые комиссия по конституционным реформам Армении обсудит с экспертами рабочей группы Венецианской комиссии
В Конституционном суде Армении 17 января под председательством Гагика Арутюняна состоялось 12-е заседание профильной комиссии по конституционным реформам.
Как сообщилиАрменпрессв пресс-службе министерства юстиции Армении, на заседании были обсуждены замечания, представленные членами комиссии по предварительному варианту проекта Концепции.
Был уточнен круг вопросов, которые 6-8 февраля будут обсуждены с экспертами рабочей группы Венецианской комиссии.