Հայ եւ ռուս իրավապահների համագործակցության արդյունքում երեք հետախուզվող է հանձնվել Հայաստանի ոստիկանությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Խուլիգանության մեղադրանքով հետզխուզվողները Սոչիից և ՄոսկվայիցՀայաստան են վերադարձել ու միանգամից ներկայացել ոստիկանություն:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից,Սոչի-Երևան չվերթի ինքնաթիռի ժամանումից հետո «Զվարթնոց» օդանավակայանիցնոյեմբերի 22-ին` ժամը 10.30-ին,ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին է ներկայացել 1990 թ. ծնված Սամվել Ք.-ն, որը հուլիսի 10-ից հետախուզվում էր խուլիգանության մեղադրանքով:
Խափանման միջոցը` կալանք:
Օրերս ՌԴ Մոսկվա քաղաքում ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության օպերատիվ խմբին է ներկայացել և նոյեմբերի 22-ին Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռով ՀՀ է տեղափոխվել 1991 թ. ծնված Նարեկ Ք.-ն, որը 2012 թ. ապրիլի 27-ից ոստիկանության Արարատի բաժնի կողմից հետախուզվում էր խուլիգանության մեղադրանքով:Խափանման միջոցը` կալանք:Նարեկ Ք.-ն փոխանցվել է ոստիկանության Արարատի բաժնի ծառայողներին:
Նոյեմբերի 22-ին` ժամը 15.30-ին, ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության օպերատիվ խմբի կողմից Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռով ՀՀ է տեղափոխվել 1977 թ. ծնված Հրանտ Ա.-ն, որը փետրվարի 22-ից ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի կողմից հետախուզվում էր խարդախության մեղադրանքով:Խափանման միջոցը` կալանք:Հրանտ Ա.-ն փոխանցվել է ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի ծառայողներին:

В результате взаимодействия российских и армянских правоохранительных органов три разыскиваемых преступника сданы полиции Армении
В результате взаимодействия российских и армянских правоохранительных органов три  разыскиваемых преступника сданы полиции Армении
Из Сочи и Москвы экстрадированы и сданы полиции Армении лица, объявленные в розыск по обвинению в хулиганстве. Как сообщили Арменпрессв пресс-службе полиции РА, сразу после приземления рейса Сочи-Ереван в аэропорт «Звартноц» 22 ноября в 10.30 часов, в Центральное отделение полиции РА доставлен Самвел К (1990 г/р), объявленный в розыск 10 июля по обвинению в хулиганстве.
Мера пресечения – арест.
На днях в Москве в оперативную группу Главного управления уголовного розыска полиции РА явился и 22 ноября рейсом Москва-Ереван в полицию РА доставлен Нарек К. (1990 г/р), объявленный в розыск 27 апреля 2012г. Араратским ОВД по обвинению в хулиганстве.
Оперативной группой ГУУР полиции РА 22 ноября рейсом Москва-Ереван доставлен в РА и приведен в полицию РА Грант А. (1977 г/р), объявленный в розыск 22 февраля Вагаршапатским ОВД по обвинению в хулиганстве.