Բակո Սահակյանը հանդիպել է «Արցախի երիտֆորում- 2013»-ի մասնակիցների հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի նախագահ նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 17-ին Մարտակերտի շրջանի Վանք գյուղում հանդիպել է «Արցախի երիտֆորում- 2013»-ի մասնակիցների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, արծարծվել են Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, մեր հանրապետությունում երիտասարդության շրջանում իրականացվող ծրագրերին առնչվող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարի բնութագրմամբ` երիտասարդությանը հուզող հարցերը մշտապես գտնվում են իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում, եւ պետությունը կշարունակի անել հնարավորը դրանք արդյունավետ կերպով լուծելու համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին մշակույթի եւ երիտասարդությանհարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, կրթության եւ գիտության նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Бако Саакян встретился с участниками «Арцахского молодежного форума - 2013»
17 ноября в селе Ванк Мартакертского района Президент Бако Саакян встретился с участниками «Арцахского молодежного форума - 2013».
Как сообщилиАрменпрессв Главном информационном управленииаппарата президента Республики Арцах, был обсужден ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики Арцаха, программ, осуществляемых в среде молодежи в нашей республике. По словам главы государства, вопросы, волнующие нашу молодежь, находятся в центре постоянного внимания властей, и государство продолжит делать все возможное для их эффективного решения.
Во встрече приняли участие министр культуры и повопросам молодежи Нарине Агабалян, министр образования и науки Слава Асрян, другие должностные лица.