Անժելա Աթաբեկյանին շնորհվել է ԼՂՀ արվեստի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 6-ին ստորագրել է հրամանագիր` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում բարեգործական մի շարք ծրագրերի իրականացման համար ամերիկահայ բարերար Վարուժան Կյուրեղյանին «Երախտագիտություն» մեդալով պարգեւատրվելու մասին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նույն օրը Նախագահը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` երաժշտարվեստի զարգացման բնագավառում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար եւ ծննդյան 75-րդ տարեդարձի կապակցությամբ անվանի քանոնահար, Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի դասախոս, Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստուհի Անժելա Աթաբեկյանին շնորհվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արվեստի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչում։
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով` երաժշտարվեստի զարգացման բնագավառում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար եւ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արվեստի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչում է շնորհվել անվանի դուդուկահար, Երևանի Ռոմանոս Մելիքյանի անվան երաժշտական ուսումնարանի դասախոս, Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստ Գեորգի Մինասովին։

Karabakh President awards title of Honored Art Worker to Anzhela Atabekyan
YEREVAN, NOVEMBER 6, ARMENPRESS. On 6 November the Nagorno Karabakh Republic President Bako Sahakyan signed a decree on awarding the "Gratitude" medal to American philanthropist of Armenian origin Varuzhan Kyoureghyan for a number of humanitarian programs carried out in the Nagorno Karabagh Republic.
The Central Information Department of the Nagorno Karabakh Republic President’s Office informed “Armenpress” that on the same day the President signed a decree awarding the honorary title of Honored Art Worker of the Nagorno Karabagh Republic to the famous kanoon player, lecturer of the Yerevan Komitas State Conservatory, Republic of Armenia's People's artist Anzhela Atabekyan for services shown to the Artsakh Republic in the sphere of musical art and in connection with the 75th birthday anniversary.
According to another Presidential decree for services shown to the Artsakh Republic in the sphere of musical art and in connection with the 80th birthday anniversary famous duduk player, lecturer of the Yeravan Romanos Melikyan Music College, Republic of Armenia's Honored Artist Georgy Minasov was awarded the honorary title of Honored Art Worker of the Nagorno Karabagh Republic.