ՊՆ-ում քննարկվել են հայ-վրացական ռազմական համագործակցության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Թենգիզ Շարմանաշվիլիին և դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Պ. Դևդարիանիին` վերջինիս ՀՀ-ում հավատարմագրման առիթով: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախարարի հետ հանդիպումից հետո ՀՀ ՊՆ ՊՔ վարչությունում կայացել է վարչության պետ Լ. Այվազյանի հանդիպումը նորանշանակ ռազմական կցորդի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են հայ-վրացական երկկողմ ռազմական համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև նախանշվել են համագործակցության հետագա զարգացման ուղիները:
2024 թվականի ամառային զորակոչի անցկացման ժամկետը երկարաձգվել է մինչև օգոստոսի 15-ը ներառյալ
ՊՆ-ն հերքում է Իրանի հետ 500 միլիոն դոլարի սպառազինության ձեռքբերման պայմանագիր ստորագրելու լուրը
ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանն անդրադարձել է հայ-հնդկական ռազմատեխնիկական համագործակցությանը
Հայաստանը դարձել է հնդկական զենքի ամենախոշոր գնորդը
Վաշինգտոնը մտադիր է աջակցել Երևանին անվտանգության ոլորտի կառավարման բարելավման հարցում. ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանություն

Были обсуждены вопросы армяно-грузинского военного сотрудничества
Министр обороны Армении Сейран Оганян 4-го ноября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии в Республике Армения Тенгиза Шарманишвили и военного атташе посольства, полковника П.Девдариани по случаю аккредитации последнего в Армении.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МО Армении, затем в Управлении оборонной политики состоялась встреча начальника управления Л.Айвазяна с новоназначенным военным атташе.
Во время встреч были обсуждены вопросы армяно-грузинского военного сотрудничества, а также намечены пути дальнейшего развития сотрудничества.
Минобороны Армении опровергает информацию о подписании с Ираном оружейного контракта на $500 миллионов