ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունում ԱՄՆ բանակի ներկայացուցիչ կաշխատի։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, «Հետք»-ի հետ զրույցում այդ մասին ասել է ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ Ուզրա Զեյան։
Հարցին՝ կարո՞ղ է հաստատել այն տեղեկությունը, թե տեղեկություն կա, որ ամերիկյան բանակի ներկայացուցիչ կաշխատի Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունում, ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալը պատասխանել է․
«Լուրը հաստատում եմ։ Դա ողջունելի զարգացում է, կարող եք մանրամասները ճշտել  մեր դեսպանից և լրատվական թիմից։ Մենք ողջունում ենք Միացյալ Նահանգների և Հայաստանի միջև պաշտպանա-քաղաքացիական և անվտանգային համագործակցության խորացումը։ Սա ևս մատնանշում է հայ-ամերիկյան հարաբերություններում նոր՝ ռազմավարական գործընկերության փուլ թևակոխելու պատմական փաստը»։

В Министерстве обороны Армении будет работать представитель армии США. Как сообщает Арменпресс, об этом в беседе с "Հետք" (Hetq) заявила заместитель госсекретаря США Узра Зея.
На вопрос, может ли она подтвердить информацию о том, что в Министерстве обороны Армении будет работать представитель американской армии, заместитель госсекретаря США ответила:
"Подтверждаю информацию. Это долгожданное событие, подробности вы можете узнать у нашего посла и информационной команды. Мы приветствуем углубление сотрудничества в оборонно-гражданской сфере и в области безопасности между Соединенными Штатами и Арменией. Это также указывает на исторический факт вступления в новую фазу стратегического партнерства в армяно-американских отношениях”.