«Սայաթ Նովա. վերջին աղոթք» մուլտիպլիկացիոն ֆիլմի հեղինակներին շնորհվել է «Ազգային կինո» մրցանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայկական կինոյի զարթոնք» կինոկենտրոնի խորհուրդը «Ազգային կինո» մրցանակի է արժանացրել ռեժիսոր Անդրանիկ Թորոսյանի«Սայաթ Նովա. վերջին աղոթք» մուլտիպլիկացիոն կինոնկարը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղկացրեց «Հայկական կինոյի զարթոնք կինոկենտրոն» հասարակական կազմակերպության նախագահ Արմեն Ահարոնյանը` մրցանակը տրվել է հայ մեծ բանաստեղծի կերպարը անիմացիայի տեսքով հավերժացնելու եւ մատաղ սերնդին ներկայացնելու համար:
«Սայաթ Նովա. վերջին աղոթք» մուլտֆիլմը հայ մեծ բանաստեղծի` 2012 թվականին նշված 300-ամյակին նվիրված եզակի գործերից է:

YEREVAN, JULY 29, ARMENPRESS: Council of “Awakening of Armenian cinematography” awarded director Andranik Torosyan’s “Sayat Nova: the last prayer” animated film with “National film” award. “Armenpress” was informed from the president of “Awakening of Armenian cinematography” film center Armen Aharonyan that the award has been given for perpetuating and introducing the image of great Armenian poet to future generations with the help of animation.
“Sayat Nova: the last prayer” animated film is one of the creations dedicated of the 300th anniversary of great Armenian poet which was celebrated in 2012.