ՀՀ արդարադատության նախարարն աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՌԴ արդարադատության նախարար Ա.լեքսանդր Կոնովալովի հրավերով հունիսի 5-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք՝ Մոսկվա: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արդարադատության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հունիսի 6-ին Հրայր Թովմասյանը կհանդիպի ՌԴ արդարադատության նախարարի, Գերագույն դատարանի և Գերագույն արբիտրաժային դատարանի նախագահների, Դաշնային նոտարական պալատի նախագահ Մ.Ի. Սազոնովայի, Պատիժների կատարման դաշնային ծառայության տնօրենի պաշտոնակատար Վ.Վ. Ծատուրովի, Դատական կարգադրիչների դաշնային ծառայության ղեկավար կազմի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն դատական և իրավական համակարգերի բարեփոխումներին առնչվող հարցեր, կհստակեցվեն բարեփոխումների շրջանակում նախարարությունների միջև համագործակցության հիմնական ուղղությունները: Կքննարկվեն նաև միջազգային պայմանագրերի շրջանակներում ՀՀ և ՌԴ արդարադատության նախարարությունների միջև միջազգային-իրավական համագործակցության և տրամադրվող միջազգային իրավական օգնությանը վերաբերող հարցեր:
ՀՀ արդարադատության նախարարի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալներ Արամ Օրբելյանը և Եղիշե Կիրակոսյանը:

Armenia’s Justice Minister to make working visit to Moscow
YEREVAN, JUNE 5, ARMENPRESS: By the invitation of the Minister of Justice of the Russian Federation Alexander Konovalov, the delegation, headed by the Minister of Justice of the Republic of Armenia Hrayr Tovmasyan, will leave on a working visit for Moscow, the capital of Russia, on June 5. As Armenpress was reported by the Department for Public Relations of the Ministry of Justice of Armenia, on June 6 Hrayr Tovmasyan will have meetings with the Minister of Justice of the Russian Federation, the Presidents of the Supreme Court and the Supreme Arbitration Court, the President of the Federal Notary Chamber M.I. Sazonova, the Acting Director of the Federal Service of Execution of Punishments V.V. Tsaturov and the administrative staff of the Federal Service of Court Bailiffs.
During the meetings the interlocutors will discuss the issues related to the judicial and legal reforms and the bilateral cooperation between the Ministries of Justice of the two countries.
The delegation, headed by the Minister of Justice of the Republic of Armenia Hrayr Tovmasyan, comprise of the deputies of the Justice Minister Aram Orbelyan and Yeghishe Kirakosyan.