ՀՀ ոստիկանապետի առաջին տեղակալը հանդիպել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության պատվիրակությունը ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Հունան Պողոսյանի գլխավորությամբ մայիսի 18-ից 20-ը գտնվում էր Թբիլիսիում: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից, ոստիկանության պատվիրակությունը մասնակցել է Վրաստանի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին:
Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Իրակլի Գարիբաշվիլու հետ հանդիպման ժամանակ Հունան Պողոսյանը, փոխանցելով ՀՀ ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանի շնորհավորանքները եւ հրավերը, կարեւորել է երկու հարեւան երկրների իրավապահ մարմինների սերտ համագործակցությունը:Հունան Պողոսյանը եւ Իրակլի Գարիբաշվիլին քննարկել են հանցավորության դեմ պայքարում երկու գերատեսչությունների համագործակցության առավել ճկուն ձեւեր կիրառելու եւ փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացման ուղիները` նշելով, որ ընդգրկուն համագործակցության շնորհիվ առավել դյուրին կդառնա հանցաշխարհի մարտահրավերներին դիմագրավելը:

Deputy Chief of Armenia's Police met with Georgian Minister of Internal Affairs
YEREVAN, MAY 24, ARMENPRESS. The Delegation of the Police of the Republic of Armenia led by the Deputy Chief of Armenia's Police, Major-General Hunan Poghosyan paid a visit to Georgia on May 18-20. The Press and Public Relations Department of the Police of the Republic of Armenia informed "Armenpress" that the delegation of Armenia's Police participated in solemn events dedicated to the day of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
Within the framework of the visit, Hunan Poghosyan had a meeting with the Minster of Internal Affairs of Georgia Irakli Gharibashvili. At the course of the meeting the Deputy Chief of Armenia's Police conveyed the congratulations and invitation of the Chief of Police of the Republic of Armenia Vladimir Gasparyan, and highlighted the significance of cooperation between the law enforcement structures of two neighboring countries. Among other things the interlocutors emphasized that it would become much easier to face the challenges of the criminal world due to comprehensive cooperation.