«Գելլափ Ինթերնեյշնլ»-ի հետազոտություններով ՀՀ ոստիկանությունում դրական արդյունքներ են արձանագրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ոստիկանությունում տեղի է ունեցել ոստիկանության ծառայողների և «Գելլափ Ինթերնեյշնլ» Ասոցիացիայի հայաստանյան ներկայացուցչության աշխատակիցների հանդիպում, որը վարել է ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Արթուր Օսիկյանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայությունից, հանդիպման նպատակը վերջին շրջանում մայրաքաղաք Երևանում և հանրապետության բոլոր շրջաններում ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների գործունեության գնահատման նպատակով իրականացված հետազոտությունների ամփոփումն է եղել:
«Գելլափ Ինթերնեյշնլ» Ասոցիացիայի հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Արմեն Նավասարդյանը ներկայացնելով հետազոտությունների արդյունքները նշել է, որ գործունեության ընթացքում իրենք հատկապես անդրադարձել են հետևյալ ոլորտներին ու խնդիրներին. Ոստիկանության վերջին մեկուկես տարվա գործունեության գնահատում, Ոստիկանության աշխատանքը 2013 թ. փետրվարի 18-ի նախագահական ընտրությունների ընթացքում, 2013թ. ապրիլի 9-ի իրադարձությունների ժամանակ ոստիկանության գործողությունների գնահատում:
Հանդիպում-քննարկման ընթացքում ոստիկանության պետի տեղակալ Արթուր Օսիկյանը, փոխանցելով ոստիկանության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Վլադիմիր Գասպարյանի ուղերձը` նշել է, որ ուրախալի է հետազոտության դրական արդյունքների արձանագրումը, և աշխատանքն առաջիկայում կշարունակվի` նպատակ ունենալով հասնել ավելիին:

Gallup International: RA people content with work of Police
YEREVAN, MAY 16, ARMENPRESS: The meeting of the Police officers and the representatives of the Armenian Office of Gallup International Association was held at the Police of the Republic of Armenia, conducted by the Deputy Head of the Police, the Police Major General Arthur Osikyan. As Armenpress was reported by the Press Service of the Police of Armenia, the meeting aimed at the summing up of the results of the survey, conducted in the capital Yerevan and other districts of the Republic during the recent period to assess the work and activities of different Police departments.
The Director of the Armenian Office of Gallup International Association Armen Navasardyan presented the results of the survey and stated that during the research they mainly highlighted the following spheres and issues: the assessment of the activities of the Police during the recent one and a half year, the work of the Police during the presidential elections of February 18 2013 and the assessment of the work of the Police during the events of April 9 2013.