Դիլիջանում ոստիկանները գտել են սպանության մեջ մեղադրվող ՌԴ քաղաքացիներին
ԵՐԵՎԱՆ,17ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր, Տավուշի մարզային վարչությունների և Դիլիջանի բաժնի ծառայողները դեկտեմբերի 14-ին` ժամը 23.30-ին,Դիլիջան քաղաքի «Լեռնային Հայաստան» առողջարանային համալիրին հարակից տնակից բերման են ենթարկել ՌԴ քաղաքացիներ՝ 1977 թ. ծնված Արթուր Կարագյոզյանին և 1983 թ. ծնված Գրիգորի Երեմյանին: Ոստիկանությունից «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին, որ նրանք 2007 թ. օգոստոսի 2-ից ՌԴ Կրասնոդարի երկրամասի Սոչի քաղաքի Ադլերի ՆԳԲ կողմից հետախուզվում էին ՌԴ քրեական օրենսգրքի 105 հոդվածի 2-րդ մասի՝ սպանության մեղադրանքով:
Խափանման միջոց է կիրառվել կալանքը:Հետախուզվողների հայտնաբերման մասին հայտնվել է հետախուզումը նախաձեռնողին:

Обвиняемые в убийстве граждане РФ были обнаружены полицейскими в Дилижане
Сотрудники главного, областных управлений Тавуша и дилижанского отдела уголовного розыска Полиции Армении 14 декабря в 23.30 в одном из домов, расположенных близ здравницы «Горная Армения» в Дилижане, обнаружили и подвергли приводу граждан РФ – Артура Карагезяна, 1977 года рождения и Григора Еремяна, 1983 года рождения.
Как сообщили Арменпресс в Полиции, указанные лица со 2 августа 2007 года находятся в розыске, объявленном адлеровским отделом внутренних дел г.Сочи Краснодарского края, по обвинению в убийстве – согласно 2-ой части 105 статьи Уголовного кодекса РФ.
В качестве меры пресечения в отношении двух задержанных применено заключение. Эта информация передана стороне, объявившей розыск обвиняемых.