GRECO-ն աննախադեպ բարձր է գնահատել Հայաստանի կատարողականը հակակոռուպցիոն օրենսդրության ընդունման բնագավառում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստրասբուրգում Եվրոպայի Խորհրդի կոռուպցիայի դեմ պայքարի պետությունների խմբի՝ GRECO-ի հերթական 58-րդ լիագումար նիստում ընդունվել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի պետությունների խմբում Հայաստանի Հանրապետության գնահատման 3-րդ փուլում տրված հանձնարարականների կատարման վերաբերյալ զեկույցը:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից, ըստ նիստում ընդունված որոշման՝ վերջին 2 տարվա ընթացքում ՀՀ-ում արձանագրվել են աննախադեպ բարձր կատարողական արդյունքներ՝ հակակոռուպցիոն օրենսդրության ընդունման, ինչպես և ընտրական օրենսդրության բարեփոխման ուղղությամբ:
Դեկտեմբերի 2- 8-ն աշխատանքային այցով Ստրասբուրգ է մեկնել Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությունը՝ ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Արթուր Օսիկյանի գլխավորությամբ:
Պատվիրակության կազմում է նաև Երևանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Կարեն Գևորգյանը:

GRECO высоко оценила усилия Армении в сфере антикоррупционного законодательства
В Страсбурге на 58-ом заседании GRECO – группы государств по борьбе с коррупцией Совета Европы – принят доклад о выполнении поручений Арменией в группе государств по борьбе с коррупцией на третьем этапе оценки.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью Полиции Армении, согласно принятому на заседании решению, за последние два года в Армении зарегистрирован беспрецедентный уровень выполнения поручений в плане принятия антикоррупционного законодательства, а также реформирования избирательного законодательного поля.
2-8 декабря состоялся визит в Страсбург делегации Армении во главе с зам.начальника Полиции, генерал-майором Артуром Осикяном. В составе делегации был также зам.декана юридического факультета Ереванского госуниверситета Карен Геворгян.