GRECO-ն աննախադեպ բարձր է գնահատել Հայաստանի կատարողականը հակակոռուպցիոն օրենսդրության ընդունման բնագավառում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստրասբուրգում Եվրոպայի Խորհրդի կոռուպցիայի դեմ պայքարի պետությունների խմբի՝ GRECO-ի հերթական 58-րդ լիագումար նիստում ընդունվել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի պետությունների խմբում Հայաստանի Հանրապետության գնահատման 3-րդ փուլում տրված հանձնարարականների կատարման վերաբերյալ զեկույցը:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից, ըստ նիստում ընդունված որոշման՝ վերջին 2 տարվա ընթացքում ՀՀ-ում արձանագրվել են աննախադեպ բարձր կատարողական արդյունքներ՝ հակակոռուպցիոն օրենսդրության ընդունման, ինչպես և ընտրական օրենսդրության բարեփոխման ուղղությամբ:
Դեկտեմբերի 2- 8-ն աշխատանքային այցով Ստրասբուրգ է մեկնել Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությունը՝ ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Արթուր Օսիկյանի գլխավորությամբ:
Պատվիրակության կազմում է նաև Երևանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Կարեն Գևորգյանը:

YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS: Council of Europe's Group of States against Corruption(GRECO) in its 58 plenary session adopted the report on Republic of Armenia assessment 3rd stage refer to the implementation of the recommendations .
As Police of the Republic of Armenia informed Armenpress, according to the resolution adopted at the session, for the past 2 years the Republic of Armenia recorded unprecedentedly high executive results in the adoption of the anticorruption legislation as well as in the direction of electoral legislation reformation.
Armenian police delegation headed by the Armenian police deputy chief, Major General Artur Osikyan paid a working visit to Strasburg on 2- 8 December. The deputy dean of the Yerevan State University Faculty of Law Karen Gevorgyan was also a member of the delegation.