«Ոսկեգույն երանգներով հրեշտակ»-ը Երեւանի այս տարվա Ամանորի խորհրդանիշն է
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամանորի տոներին Երեւանի տարբերանշանն է լինելու ոսկեգույն երանգներով հրեշտակը, իսկ տոնական ձևավորումներն իրականացվելու են նոր մշակված Ամանորի հայեցակարգի հիման վրա. մայրաքաղաքն այս տարվա տոնական օրերին կներկայանա ոսկեգույն եւ կապույտ գույներով: Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքպետարանի աշխատակազմի արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչությունից, մայրաքաղաքի տոնական ձևավորումներն արդեն սկսվել են եւ կընթանան մինչեւ դեկտեմբերի 20–ը:
Հանրապետության Հրապարակում տեղադրված գլխավոր տոնածառն ամբողջությամբ պատրաստ կլինի դեկտեմբերի 15-ին, իսկ լույսերի վառման արարողությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 20–ին։ Հանրապետության գլխավոր եղևնու ճյուղերը բերվելու են ՀՀ տարբեր մարզերից` սանիտարական հատման արդյունքում։ Տոնածառի բարձրությունը լինելու է 32 մետր։ Մայրաքաղաքի տոնական զարդարման համար բավարար միջոցներ կան, որոնք հատկացվել են համայնքային բյուջեից, ինչպես նաև նվիրաբերվել են գործընկերների կողմից:
Տոնական ձեւավորում կունենան մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջանները:Ամանորի տոներին նախատեսվում են բազմաթիվ անակնկալներ և տոնական միջոցառումներ։

''Golden Angel'' is the New Year symbol of Yerevan
YEREVAN, NOVEMBER 28, ARMENPRESS: The symbol of Yerevan in New Year holidays will be the golden angel, and the festive designs will be implemented on the basis of the New Year concept: the Capital will appear in this New Year holidays in golden and blue colours. As the External Design and Advertising Department of Staff of the Yerevan Municipality informed ''Armenpress'' the holiday preparations have already begun and will last until December 20.
The Christmas Tree placed in the Republic Square will be ready on December 15, and on December 20 the lights will be turned on. The branches of the Christmas Tree will be brought from different regions. The height of the Christmas Tree will be 32 meter. There are sufficient resources for the decoration of the Capital for the holiday, which were donated from the community budget, as well as granted by the partners.
All the Administrative Districts of the Capital will be decorated for the holiday. A lot of surprises and celebrations are expected in New Year holidays.