Երեւանում ոստիկանները հայտնաբերել են ԱՄՆ-ում Ինտերպոլի կողմից հետախուզվողին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի ծառայողներըԵրեւանի Ավանի Թումանյան թաղամասիշենքերից մեկից նոյեմբերի 19-ին` ժամը 20.30-ին, բերման են ենթարկել 1957 թ. ծնված Երվանդ Խ.-ին, որը ԱՄՆ-ում Ինտերպոլի ԱԿԲ կողմից հետախուզվում էր առողջապահության ոլորտում խարդախություններ կատարելու և «փողերի լվացման» մեղադրանքով:Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից:
Նոյեմբերի 19-ին` ժամը 11.40-ին, ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողները Երևան քաղաքի Նալբանդյան-Իսահակյան փողոցների խաչմերուկից բերման են ենթարկել 1978 թ. ծնված Մանուկ Ա.-ին, որը հոկտեմբերի 31-ից ՌԴ Յարոսլավլի մարզի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր յուրացում կատարելու մեղադրանքով:

The Police have found a criminal wanted by the Interpol of the USA
YEREVAN, NOVEMBER 20, ARMENPRESS. On November 19 at 20.30 PM in Tumanyan district of Avan, Yerevan, the officers of the Nor Nork Department of the Police of the Republic of Armenia has found and arrested Yervand Kh. born in 1957. He has been wanted by the Interpol of the United States of America for forgery in the healthcare sphere. He has also been charged for "money laundering". The Department of Press and Public Relations of the Police of the Republic of Armenia informed "Armenpress" about this.
On November 19 at 11.40 AM the officers of the General Department of Criminal Investigations arrested Manuk A. born in 1978 at the crossroad of Nalbandyan-Isahakyan streets in Yerevan. He was wanted by the Police of Yaroslavl Region of the Russian Federation for embezzlement.