Գուրգեն Մարգարյանի ծննդյան օրը հայկական կիբեր բանակը կոտրել է ադրբեջանական մի շարք կայքեր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական կիբեր բանակը կոտրել է ադրբեջանական մի շարք կայքեր` monolit-d.com-ը, gametv.az-ը, sweet.az-ը:Կայքերում տեղադրվել է «Շնորհավոր ծնունդդ, Գուրգեն Մարգարյան» գրառումը:Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց տեղեկատվական տեխնոլոգիաների մասնագետ Սամվել Մարտիրոսյանը:
2004թ.-ին Բուդապեշտում ՆԱՏՕ-ի կազմակերպած անգլերեն դասընթացների ժամանակ ադրբեջանցի սպա Ռամիլ Սաֆարովը կացնահարել է հայազգի սպա Գուրգեն Մարգարյանին:Հունգարիայի դատարանը դատապարտել է Ռամիլ Սաֆարովին ցմահ բանտարկության`առաջին 30 տարիներինառանց ներման իրավունքի: 2012թ-ի օգոստոսի 31-ին Հունգարիայի իշխանությունները որոշում են կայացրել արտահանձնել Սաֆարովին Ադրբեջանին: Այսօր` սեպտեմբերի 26-ին, Գուրգեն Մարգարյանը կդառնար 34 տարեկան:

В день рождения Гургена Маргаряна армянская кибер-армия взломала ряд азербайджанских сайтов
Армянская кибер-армия взломала ряд азербайджанских сайтов - monolit-d.com, gametv.az, sweet.az., разместив на них запись - «С днем рождения, Гурген Маргарян». Об этом в беседе с Арменпресс сказал специалист по информационным технологиям Самвел Мартиросян.
19 февраля 2004 года азербайджанский преступник, офицер Рамиль Сафаров зарубил топором спящего армянского офицера ВС Армении Гургена Маргаряна. Оба офицера являлись слушателями курсов английского языка в рамках программы НАТО в Будапеште. Суд Венгрии осудил убийцу на пожизненное заключение без права на помилование в течение первых 30 лет. А 31 августа власти Венгрии приняли решение об экстрадиции преступника в Азербайджан, где он был помилован президентом страны.