ՀՀ ԿԸՀ-ն կհետեւի ԼՂ նախագահի ընտրություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի չորս ներկայացուցիչներ հուլիսի 17-ին եռօրյա այցով մեկնել են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն: Այս մասին«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը:
«Նրանք դիտորդական առաքելություն կիրականացնեն հուլիսի 19-ին տեղի ունենալիք նախագահական ընտրություններում: Արցախ են մեկնել ԿԸՀ անդամներ Սիլվա Մարկոսյանը եւ Գեորգի Մարտիրոսյանը, ԿԸՀ աշխատակազմի ղեկավար Լեւոն Գրիգորյանը եւ ղեկավարի տեղակալ Գեւորգ Պետրոսյանը»,-տեղեկացրեց Հարությունյանը:
Հուլիսի 18-ին ԼՂՀ կմեկնի նաեւ ՀՀ ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը: ԿԸՀ ներկայացուցիչները Հայաստան կվերադառնան հուլիսի 20-ին:
ԼՂ-ում հուլիսի 19-ին կայանալու են նախագահի ընտրություններ, որին մասնակցելու են երեք թեկնածուներ` ԼՂՀ գործող նախագահ Բակո Սահակյանը, Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանի գիտաուսումնական գծով պրոռեկտոր Արկադի Սողոմոնյանը եւ ԼՂՀ Ազգային ժողովի անկուսակցական պատգամավոր Վիտալի Բալասանյանը:

Armenian CEC to follow presidential elections in Nagorno-Karabakh
YEREVAN, JULY 17, ARMENPRESS: Four representatives of Central Electoral Commission of the Republic of Armenia on July 17 will pay a three-day visit to Nagorno-Karabakh Republic. About this Armenpress was informed from the press secretary of Central Electoral Commission of Armenia Hermine Haroutyunyan.
“They will conduct an observer mission during the presidential elections which will take place on July 19. Representatives of Central Electoral Commission Silva Markosyan and Georgi Martirosyan, head of CEC staff Levon Grigoryan and his deputy Gevorg Petrosyan have left for Artsakh” Haroutunyan informed. The representatives of Armenian CEC will return on July 20.
Presidential elections in NKR will take place on July 19 in which three candidates will take part – Bako Sahakyan, Arkady Soghomonyan and Vitaly Balasanyan.