ՀՀ ԿԸՀ-ն կհետեւի ԼՂ նախագահի ընտրություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի չորս ներկայացուցիչներ հուլիսի 17-ին եռօրյա այցով մեկնել են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն: Այս մասին«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը:
«Նրանք դիտորդական առաքելություն կիրականացնեն հուլիսի 19-ին տեղի ունենալիք նախագահական ընտրություններում: Արցախ են մեկնել ԿԸՀ անդամներ Սիլվա Մարկոսյանը եւ Գեորգի Մարտիրոսյանը, ԿԸՀ աշխատակազմի ղեկավար Լեւոն Գրիգորյանը եւ ղեկավարի տեղակալ Գեւորգ Պետրոսյանը»,-տեղեկացրեց Հարությունյանը:
Հուլիսի 18-ին ԼՂՀ կմեկնի նաեւ ՀՀ ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը: ԿԸՀ ներկայացուցիչները Հայաստան կվերադառնան հուլիսի 20-ին:
ԼՂ-ում հուլիսի 19-ին կայանալու են նախագահի ընտրություններ, որին մասնակցելու են երեք թեկնածուներ` ԼՂՀ գործող նախագահ Բակո Սահակյանը, Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանի գիտաուսումնական գծով պրոռեկտոր Արկադի Սողոմոնյանը եւ ԼՂՀ Ազգային ժողովի անկուսակցական պատգամավոր Վիտալի Բալասանյանը:

ЦИК Армении будет наблюдать за президентскими выборами в НКР
Четыре представителя Центральной избирательной комиссии Армении 17 июля в трехдневным рабочим визитом отбыли в Нагорно-Карабахскую Республику. Об этом в ходе беседы с Арменпресс сообщила пресс-секретарь ЦИК Армении Эрмине Арутюнян.
«Они проведут наблюдательскую миссию в ходе предстоящих 19 июля президентских выборов НКР. В НКР отбыли члены ЦИК Армении Сильва Маркосян и Георгий Мартиросян, руководитель аппарата ЦИК Армении Левон Григорян и его заместитель Геворг Петросян», - сообщила Арутюнян.
Представители ЦИК вернутся в Армению 20 июля.
Напомним, что 19 июля в Нагорно-Карабахской Республике пройдут выборы президента. В предвыборной гонке принимают участие три кандидата: действующий президент НКР Бако Саакян, проректор Степанакертского филиала Государственного аграрного университета Армении по научно-учебной части Аркадий Согомонян и беспартийный депутат Национального Собрания НКР Виталий Баласанян.