Լոս Անջելեսում հայազգի տղամարդը սպանել է կնոջը
ՄՈՆԹԵԲԵԼՈ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը շարունակում է հայկական ընտանիքնում տեղի ունեցած սպանության եւ ինքնասպանության փորձի դեպքի ուսումնասիրությունը: Լոս Անջելեսի բնակիչներ 63-ամյա Անահիտ Հայրապետյանին եւ 72-ամյա Բղդո Հայրապետյանին իրենց տանն անգիտակից վիճակում հայտնաբերելուց հետո հարեւանները դիմել են ոստիկաններին:
Համաձայն նախնական տվյալների` Անահիտին խեղդել է իր ամուսինը` Բղդոն, ով այնուհետեւ դանակահարել է ինքն իրեն: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Whittier Daily News-ը տեղեկացնում է, որ ոստիկանների դեպքի վայր ժամանումից քիչ անց 63-ամյա Անահիտ Հայրապետյանը մահացել է: Անահիտի ամուսինը` 72-ամյա Բղդո Հայրապետյանը եւս գտնվել էր անգիտակից վիճակում, նրան չափազանց կրիտիկական վիճակում հոսպիտալացրել են:
«Սպանության պատճառը դեռեւս չի բացահայտվել: Մեր հետախույզները հանդիպումներ են կազմակերպում ընտանիքի անդամների հետ: Միաժամանակ հայտնի չէ` արդյոք որեւիցե հիվնադություն կամ հոգեկան խնդիրներ կարող էին իրենց դերակատարությունն ունենալ այս միջադեպում»,-նշել է սպանությունների բյուրոյի լեյտենանտ Էդի Հերմանդեսը: Նա ընդգծել է, որ տեղեկատվություն կա, որ Բղդո Հայրապետյանն ընդունել է ինչ-որ դեղամիջոցներ, որոնք պարզ չէ, թե ինչի համար են օգտագործվել: Կասկածյալի իրավիճակի վատթարացումը փորձում են կանխել, որպեսզի կորզեն տեղեկատվություն: Արդյոք Բղդո Հայրապետյանի վիճակը կբարելավվի դատական լսումներին ներկա գտնվելու համար, թե ոչ, պարզ չէ:

Officials identify couple in fatal domestic violence incident in Montebello
YEREVAN, MARCH 13, ARMENPRESS:Investigators continued Wednesday trying to make sense of the strangulation of a 63-year-old woman by her 72-year-old husband, who then turned the knife on himself, reports Armenpress citing Whittier Daily News.Anahit Hayrapetyan was pronounced dead after rescuers found her unconscious and not breathing shortly after 11 a.m. Monday at the couple's home in the 2000 block of West Whittier Boulevard, according to Los Angeles County sheriff's and coroner's officials.Her husband, 72-year-old Baghdo Hayrapetyan, was also found at the scene, suffering from stab wounds to his torso believed to be self-inflicted, Lt. Eddie Hernandez of the Sheriff's Homicide Bureau said. He remained hospitalized in critical condition Wednesday.The reason for the killing remained unclear, Hernandez said.
"We're trying to find motive," the lieutenant said. "Our investigators are meeting again with the family and going over medical records."It was not known if an illness or psychological problem played a role in the incident.
"We have information that was taking medication, but we don't know exactly for what," Hernandez said.Baghdo Hayrapetyan was being held in lieu of $1 million bail and was scheduled for arraignment Thursday in East Los Angeles Superior Court, records show, though it was unclear if his medical condition would allow the hearing to go forward.