ՀՀԿ-ական պատգամավորը վստահ է` կուսակցությունները մրցապայքարի մեջ են հավանական հաղթողի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը հիմնական կողմնորոշողն է, եւ մյուսները նրա մեջ ախոյան են տեսնում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մարտի 6-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վարդան Այվազյանը նշեց, որ ՀՀԿ-ն կոալիցիոն գործունեության ամբողջ կառավարումն է իրականացում: «Ընտրությունների ժամանակ միշտ փորձում են մրցապայքարի մեջ մտնել հավանական հաղթողի հետ: Ցանկացած կուսակցություն պայքարում է իր քվեների համար, սակայն մենք որեւէ կուսակցության հետ պայքարելու խնդիր չունենք»,-ասաց Այվազյանը: Նա շեշտեց,որ ՀՀԿ-ի խնդիրն իր ունեցած դիրքն էլ ավելի ամրապնդելն է ու վստահության ռեսուրսի ձեռքբերումը:
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը նշեց, որ չեն սպասում ՀՀԿ-ի ցուցակը կազմելուն: ««Ժառանգություն»-ն իր ցուցակը կազմելու է հասարակության տրամադրություններից ելնելով, որտեղ լինելու են ինչպես պատգամավորներ, այնպես էլ կուսակցականներ: Մարտի 18-ին կորոշվի մասնակցության ձեւաչափը»,-ասաց Մարտիրոսյանը: :

MP from Armenia’s ruling party says parties are struggling for votes, RPA does not have such issue
YEREVAN, MARCH 6, ARMENPRESS. The Republican Party of Armenia is the main orienteer, and the rest see enemy in it, MP from the Republican Party of Armenia Vardan Ayvazyan told the reporters today, adding that the RPA manages all the coalition activity. "Every party is fighting for its votes but we do not have any issue for fighting against any party," Ayvazyan said. He stressed that the issue of the RPA is to reinforce its position and acquire trust resource.
Member of the Heritage faction Armen Martirosyan noted that they are not waiting for formation of the list of the RPA. "Heritage" will form its list stemming from the moods of the society. On March 18 the format of participation of the party will be decided.