ՀՀԿ-ական պատգամավորը վստահ է` կուսակցությունները մրցապայքարի մեջ են հավանական հաղթողի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը հիմնական կողմնորոշողն է, եւ մյուսները նրա մեջ ախոյան են տեսնում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մարտի 6-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վարդան Այվազյանը նշեց, որ ՀՀԿ-ն կոալիցիոն գործունեության ամբողջ կառավարումն է իրականացում: «Ընտրությունների ժամանակ միշտ փորձում են մրցապայքարի մեջ մտնել հավանական հաղթողի հետ: Ցանկացած կուսակցություն պայքարում է իր քվեների համար, սակայն մենք որեւէ կուսակցության հետ պայքարելու խնդիր չունենք»,-ասաց Այվազյանը: Նա շեշտեց,որ ՀՀԿ-ի խնդիրն իր ունեցած դիրքն էլ ավելի ամրապնդելն է ու վստահության ռեսուրսի ձեռքբերումը:
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը նշեց, որ չեն սպասում ՀՀԿ-ի ցուցակը կազմելուն: ««Ժառանգություն»-ն իր ցուցակը կազմելու է հասարակության տրամադրություններից ելնելով, որտեղ լինելու են ինչպես պատգամավորներ, այնպես էլ կուսակցականներ: Մարտի 18-ին կորոշվի մասնակցության ձեւաչափը»,-ասաց Մարտիրոսյանը: :

Вардан Айвазян: «У РПА нет проблем с укреплением своих позиций и повышением ресурса доверия»
Республиканская партия Армении играет ключевую роль в политической жизни страны и все партии видят в ней соперника.
Как сообщает Арменпресс, на встрече с журналистами 6 марта депутат Национального Собрания, член парламентской фракции Республиканской партии Армении Вардан Айвазян отметил, что РПА полностью контролирует коалиционную деятельность. «Во время выборов все пытаются конкурировать с наиболее вероятным победителем. Каждая партия борется за свои голоса, однако, у нас нет проблем в этом плане, чтобы бороться с какой-либо политической силой», - считает Айвазян. Он подчеркнул, что у РПА нет проблем и с укреплением своих позиций, повышением ресурса доверия.
По словам члена фракции «Наследие» Армен Мартиросян, им нечего дожидаться списка РПА . «Мы составим свой список, исходя из настроений в обществе, в нем будут как депутаты, так и партийцы. А формат участия партии в выборах решится 18 марта», - сказал он.