ԱԳ նախարարը ՀՀ ԶՈՒ սպայական կազմի հետ հանդիպմանը ներկայացրել է արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Փետրվարի 20-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում մասնակցել է Պաշտպանության նախարարության ղեկավարության եւ Զինված ուժերի հրամանատարական կազմի ավանդական հավաքին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությւոնից, հանդիպմանը նախարար Նալբանդյանը ներկայացրել է միջազգային հարաբերություններում տեղի ունեցող զարգացումները ու դրանց վերաբերյալ Հայաստանի դիրքորոշումները:
Էդվարդ Նալբանդյանը մանրամասն խոսել է արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումների, հանգուցալուծման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի մասին:

Foreign Minister together with officer staff of Armed Forces of Armenia presents latest developments over Karabakh issue
YEREVAN, FEBRUARY 20, ARMENPRESS: Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian participated February 20 in Defense Ministry's administrative complex in the traditional meeting of the board of the Defense Ministry and commander staff of the Armed Forces of Armenia.
At the meeting Minister Nalbandian presented the latest developments over international relations and Armenia's positions on them, Foreign Affairs Ministry's press service told Armenpress.
Edward Nalbandian thoroughly spoke of the regulation process over the Karabakh conflict, and referred to the steps directed toward its settlement.