Համամասնական ընտրակարգին անցնելու հարցն ԱԺ-ում կքննարկվի երկու շաբաթից
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամբողջովին համամասնական ընտրակարգին անցելու վերաբերյալ քննարկումներն Ազգային ժողովում տեղի կունենան փետրվարի 15-ին: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հայտարարեց հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը:
Վերջինս այս առնչությամբ նամակ է ստացել ինչպես ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանից, այնպես էլ խմբակցություններից: Նամակի տակ ստորագրել են Արամ Սաֆարյանը (ԲՀԿ), Արտյուշ Շահբազյանը (ՀՅԴ) և Լարիսա Ալավերդյանը (Ժառանգություն):
«Մեր խմբակցությունը ևս քննարկել է այս հարցով լսումներ անցկացնելու անհրաժեշտությունը»,- նշեց ՀՀԿ-ական Դավիթ Հարությունյանը: Նա նաև տեղակացրեց, որ ԱԺ նախագահը չի բացառել, որ այդ լսումներին ինքը կարող է անձամբ ներկա լինել:

Parliament of Armenia to discuss issue on passing to the 100% proportional election system February 15
YEREVAN, FEBRUARY 1, ARMENPRESS: The discussions over passing to the 100% proportional election system will take place at the National Assembly February 15, chairman of the NA's Standing Committee on State-Legal Affairs Davit Harutyunyan said at the sitting of the committee today.
He said he has recently received letter in this regard from NA chairman Samvel Nikoyan and from the parliamentary factions. The letter has been signed by Aram Safaryan from PAP, Artyusha Shahbazyan from ARF and Larisa Alaverdyan from Heritage.
"Our faction too has discussed the necessity of conducting hearings over the issue," Davit Harutyunyan said and informed that the NA chairman has not excluded his personal participation in the hearings.