Մխիթարյանը «Շախտյոր»-ի հետ կմեկնի Դուբայ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիկ Մխիթարյանը «Շախտյոր»-ի հետ կմեկնի Դուբայ` մասնակցելու Match World Dubai Cup-2012-ին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելովhttp://shakhtar.com-ը, ուկրաինական ակումբը կմասնակցի հունվարի 18-23-ը անցկացվելիք մրցաշարին: «Շախտյոր»-ը Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կմեկնի ամբողջ կազմով:
Match World Dubai Cup-2012 մրցաշարին մասնակցելու են ութ թիմեր աշխարհի տարբեր ծայրերից: Թիմերը բազժանվել են A եւ B խմբերի: Մխիթարյանի ակումբն ընդգրկված է B խմբում: Հանքափորներն իրենց առաջին խաղը կանցկացնեն հունվարի 19-ին:

Armenian footballer Henrik Mkhitaryan leaves for Dubai together with Shakhtar
YEREVAN, JANUARY 17, ARMENPRESS: Midfielder of Armenian national team Henrik Mkhitrayan left today for Dubai together with Shakhtar, Armenpress reports citing http://shakhtar.com. The Ukrainian club is going to participate in Match World Dubai Cup-2012, which will be held January 18-23.
The team was joined by the club's top management representatives: Dmitriy Kirilenko (Commercial Director), Yuriy Sviridov (Director of Marketing and Communications) and Joe Palmer (Executive Director of Strategy, Commerce and Marketing). The Donetsk delegation was headed by FC Shakhtar CEO Sergei Palkin.