ՀՀ Նախագահն այցելեց Վանանդ համայնքի վերանորոգված դպրոց
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Արմավիրի մարզ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում այցելեց Վանանդ համայնքի միջնակարգ դպրոց, որի մասնաշենքներից մեկըվերջերս է վերանորոգվել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հանրապետության ղեկավարը շրջեց նոր վերանորոգված մասնաշենքում:
Վանանդի դպրոցի տնօրեն Հայկ Խաչիկյանը նշեց, որ վերանորոգումը կատարվել է Սոցիալական ներդրումների հիմնադրամի և համայնքի միջոցներով: Ընդհանուր առմամբ ներդրվել է 70-75 մլն դրամ: Նրա խոսքով՝ ներկայիս պայմաններով արդեն դպրոցը լիովին կարող է քաղաքակիրթ հնարավորություններ ապահովել իր 140 աշակերտների և 22 ուսուցիչների համար: «Ստացել ենք նոր գույք, կահավորվել են քիմիայի, ֆիզիկայի և կենսաբանության լաբորատորիաները»,- նշեց դպրոցի տնօրենը: Խաչիկյանը նաև ընդգծեց, որ Վանանդի դպրոցը մարզի այն եզակի դպրոցներից է, որտեղ կա աշակերտների թվի աճի միտում:

YEREVAN, JANUARY 13, ARMENPRESS: Within the framework of the working visit to the Armenian province of Armavir Armenia's President Serzh Sargsyan visited secondary school of the Vanand community, one of the buildings of which has been reconstructed recently. The leader of the country toured inside the reconstructed building.
Vanand school headmaster Hayk Khachikyan noted that the reconstruction has been carried out with the means of the Armenia Social Investment Fund and the community. Totally 70-75 million AMD have been invested for the reconstruction. Khachikyan said with the current conditions the school is able to ensure civilized opportunities for 140 pupils and 22 teachers. "We have received new furniture, the chemistry and physics laboratories have been equipped," the school headmaster said. Khachikyan also stressed that the school is one of the unique ones in the province the number of pupils of which tends to grow.