Մարադոնան շարունակում է քննադատել Լեոնարդոյին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիական «Պարի Սեն-Ժերմեն» ակումբի մարզական տնօրեն Լեոնարդոն բոլոր ժամանակների լավագույն ֆուտբոլիստների շարքին է դասել Մարադոնային` ի պատասխան արգենտինացու քննադատությանը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակաչելով http://www.eurosport.ru -ը, Մարադոնան, ով այժմ մարզում է արաբական «Ալ-Վասլ» ակումբը, քննադատորեն է վերաբերվել այն գործունեությանը, որը ծավալել է Լեոնարդոն Ֆրանսիայում:
«Ես չեմ հասկանում, թե ով է Լեոնարդոն` ֆուտբոլիստ, մարզիչ, գործակալ, թե նավթ վաճառող»,- ասել է ՖԻՖԱ-ի կողմից 20-րդ դարի լավագույն ֆուտբոլիստ ճանաչված Մարադոնան:
Լեոնարդոն դրական պատասխան էր տվել արգենտինացու քննադատությանը: Ասելով, որ ինքն էլլ չգիտի` ինչով է զբաղվում, եւ իր համար մեծ պատիվ է, երբ իրեն անդրադառնում է աշխարհի գուցե եւ երրորդ լավագույն ֆուտբոլիստը` Պելեից ու Մեսսիից հետո:

Марадона продолжает критиковать Леонардо
Спортивный директор «Пари Сен-Жермен» Леонардо ответил на критику со стороны Диего Армандо Марадоны, лучшего игрока ХХ века по версии ФИФА.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на http://www.eurosport.ru, Марадона, который ныне работает главным тренером клуба «Аль-Васл» из ОАЭ, ранее назвал Леонардо ходячим доказательством преимуществ лоббизма.
«Я не понимаю, кто такой Леонардо – игрок, тренер, агент или продавец нефти», – заявил Марадона. Бразилец в ответ сказал, что критика его не беспокоит.
«Он прав. Я и сам не понимаю этого. Но, в любом случае, я счастлив, что второй или даже третий игрок всех времен после Пеле и Месси говорит обо мне и о «ПСЖ». Это здорово», – отметил Леонардо.