«Արսենալ»-ը աչք է դրել Հենրիխ Մխիթարյանի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոնդոնի «Արսենալ»-ի ուշադրության կենտրոնում է հայտնվել Հայաստանի հավաքականի եւ Դոնեցկի «Շախտյոր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը:eyefootball.com-ի տեղեկացմամբ` արդեն այս ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ լոնդոնյան ակումբը պատրաստվում է «Շախտյոր»-ին 8 մլն ֆունտանոց առաջարկ ներկայացնել:Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` այս մասին հայտնում է Arsenal-news.com կայքը:
Կայքում մասնավորապես նշված է, որ «Արսենալ»-ի գործականերից Սթիվ Ռոուլին «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերին խորհուրդ է տվել ուշադրություն դարձնել Մխիթարյանի վրա, ով կարող է փոխարինել ամռանը «Բարսելոնա» տեղափոխված Սեսկ Ֆաբրեգասին:
Օրերս Հայաստանում գտնվող Հենրիխ Մխիթարյանը պատասխանել էր իր` հնարավոր տրանսֆերի մասին լրատվամիջոցներից մեկի հարցին. «Ներկայումս ես պայմանագիր ունեմ մինչեւ 2015թ.: Այդ ընթացքում, եթե այլ ակումբից լավ առաջարկ լինի, եւ ակումբները համաձայնության գան, ապա հնարավոր է՝ այլ թիմ տեղափոխվեմ»:
Ի դեպ, «Արմենպրես»-ը նույն այս հարցին ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը պատասխանել էր, որ չունի տեղեկություն այն մասին, որ Հենրիխի ծառայություններով հետաքրքրված են անգլիական երկու ակումբներ:

«Арсенал» присматривается к Генриху Мхитаряну
В центре внимания лондонского «Арсенала» оказался полузащитник сборной Армении по футболу и донецкого «Шахтера» Генрих Мхитарян. Как сообашет eyefootball.com, уже в текущем году во время зимнего трансфертного окна лондонский клуб намерен представить «Шахтеру» предложение на 8 млн фунтов. Как сообщает Арменпресс, об этом пишет сайт Arsenal-news.com.
На сайте, в частности, говорится, что один из агентов «Арсенала», Стив Роули посоветовал главному тренеру команды Арсену Венгеру обратить внимание на Мхитаряна, который может заменить перешедшего летом в «Барселону» Сеска Фабрегаса.
На днях находящийся в Армении Генрих Мхитарян, отвечая на вопрос СМИ о его возможном трансферте, отметил: «У меня договор до 2015 года. Если в это время будет хорошее предложение из других клубов, и клубы придут к согласию, возможно, перейду в другую команду».
Кстати, на тот же вопрос Арменпресс председатель Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян ответил, что не имеет информации о том, что услугами Мхитаряна заинетресованы английские клубы.