«Մանկական Եվրատեսիլ 2011». ամենամեծ անակնկալները դեռ առջեւում են
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ի մեկնարկին մնացել է 2 օր: Կազմնակերպիչների հավաստամամբ, այն վստահաբար տարբերվելու է նախորդներից:
«Մանկական Եվրետեսիլ» միջազգային երգի մրցույթը երբեք միանման, նույն ձեւաչափով չի կազմակերպվում եւ ընթանում, ամեն տարի նոր փոփոխություններ են տեղի ունենում, նոր գաղափարներ ներդրվում»,- նոյեմբերի 30-ին Մարզահամերգային համալիրում տեղի ունեցած ասուլիսի ժամանակ նշեց Եվրոպական հեռարձակողների միության համակարգող Սիթցե Բեքքերը` ներկաներին ողջունելով հայերեն «Բարեւ ձեզ»-ով: Նա նշեց, որ ի տարբերություն նախորդ տարիների, երբ հանդիսատեսը սկսում էր քվեարկել ամիջապես առաջին ելույթից հետո, այս տարի քվեարկությունը կմեկնարկի հին կանոնների համաձայն` բոլոր կատարումների ավարտից հետո 15 րոպեների ընթացքում:
Մյուս փոփոխության համաձայն` եթե ամեն երկրի փոքրիկ ներկայացուցիչը, քվեարկության արդյունքները հայտարարելիս նշում էր միայն գլխավոր թվերը` 8-12, մնացած թվերը հայտարարվում էին համակարգչի միջոցով, այս տարի մենք 1-7 միավորները նույնպես կհայտարարվեն: Մրցույթը կտեւի 2 ժամ, որին կհաջորդի աննախադեպ հրավառություն:
«Մենք հույս ունենք, որ մրցույթը կլինի տպավորիչ, յուրահատուկ, եւ թե ՛ մասնակիցները, թե՛ հանդիսատեսը մեծ բավականություն կստանա»,- ասաց «Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ի պատվիրակությունների ղեկավար Գոհար Գասպարյանը: «Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ի գործադիր պրոդյուսեր Լեւոն Սիմոնյանի խոսքով` սա Հայաստանի, իրենց ստեղծագործական թիմի համար առաջին հերթին մեծ փորձ է` նման մեծ մասշտաբի նախագծի իրականացման գործում:
«Մենք փորձում ենք անել ամեն ինչ, ինչպես մրցույթի կարգախոսում է ասվում, իսկապես բարձունքին հասնելու համար»,- հավելեց Սիմոնյանը` շնորհակալություն հայտնելով Եվրոպական հեռարձակողների միությանը եւ «World Vision» ընկերությանը` մրցույթի կազմակերպմանը աջակցելու համար:
«Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ի հատուկ հյուրերի շարքում են երգչուհի Սիրուշոն եւ Վլադիմիր Արզումանյանը: «Բոլոր անակնկալները չենք բացահայտի, քանի որ հետաքրքիր չի լինի, այնպես որ ամենակարեւոր անակնկալները, այդ թվում` մյուս հատուկ հյուրերի անունները, դեռ առջեւում են»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց Գասպարյանը:

“Junior Eurovision 2011”: The biggest surprises are ahead
YEREVAN, NOVEMBER 30, ARMENPRESS:Two days have remained to "Junior Eurovision 2011". According to the organizers, it will surely differ from the previous ones.
"Junior Eurovision" song contest is never organized in the same format, changes are taking place every year, new ideas are input," said Sietse Bakker, coordinator of European Broadcasting Union (EBU), during a news conference held November 30 at the Sport and Concert Complex. Greeting the guests with Armenian "Barev Dzez", she noted that in contrast to the previous years, when the spectator started voting immediately after the first performance, this year the voting will start according to the old rules – within 15 minutes after all the performances.
According to the next change, if the little representative of every country mentioned only the main numbers – 8-12 while announcing the results of the voting, and the other numbers were announced by computer, this year the 1-7 numbers will be announced as well. The contest will last 2 hours, and will be followed by an unprecedented firework.
"We hope that the contest will be impressive, unique and both the participants and the spectator will enjoy it greatly," said head of the delegations of "Junior Eurovision 2011" Gohar Gasparyan. According to Executive Producer of "Junior Eurovision 2011" Levon Simonyan, first of all this is a huge experience for Armenia and their creative team in respect to implementation of such a large-scale project.
"We try to do everything that is said in the slogan of the contest," Mr. Simonyan added, expressing gratitude to the European Broadcasting Union and "World Vision" company for assisting in organization of the contest.
Among the guests of "Junior Eurovision 2011" are singers Sirusho and Vladimir Arzumanyan. " "We will not reveal all the surprises, as it will not be interesting, so the most important surprises, including the names of the other special guests, are still ahead," said Gohar Gasparyan.