«Մի լռեք»` նոյեմբերի 29-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ընդդեմ գենդերային բռնության ակտիվության 16-օրյակ»-ի շրջանակներում Կանանց իրավունքների կենտրոնը նոյեմբերի 29-ին կկազմակերպի «Մի լռեք» խորագրով ակցիա: Վերջինիս նպատակը հասարակությանը եւս մեկ անգամ գենդերային բռնության մասին հիշեցնելն է, նաեւ' դրա դեմ պայքարելը:
«Այդ օրը սպիտակ հագուստներով դիմակավոր մարդիկ կքայլեն քաղաքի փողոցներով, որոնց հագուստի վրա գրված կլինեն տառեր: Երեւանի կենտրոնական փողոցներում, հատկապես Հյուսիսային պողոտայում, նրանք կհամախմբվեն եւ կկազմեն «Մի լռեք» արտահայտությունը»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Կանանց իրավունքների կենտրոնի հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Դիանա Սարգսյանը:
Նրա խոսքով' ակցիան կտեւի մեկ ժամ, որի ընթացքում մասնակիցները անցորդներին կբաժանեն բուկլետներ, թռուցիկներ ու թեժ գծի հեռախոսահամարներ, որպեսզի ցանկացողներն անվճար խորհրդատվություն:

29 ноября – акция под лозунгом «Не молчите!»
Врамках «16-дневки активности против гендерного насилия» Центр прав женщин организует 29 ноября акцию под лозунгом «Не молчите». Цель этой акциии – напомнить еще раз о гендерном насилии и необходимости борьбы с этим явлением.
«В этот день люди в белой одежде и в масках пройдут шествием по улицам города. На одежде каждого будет по букве. В ходе шествия по центральным улицах Еревана, в частности, на Северном проспекте они сгруппируются так, что эти буквы составят лозунг акции – «Не молчите», - сказала в беседе с Арменпресс координатор Центра Диана Саргсян. Акция продолжится 1 час, участники ее будут раздавать гражданам буклеты, листовки и телефоны «горячей линии». Желающие смогут получить и бесплатные консультации на эту тему.