«Մի լռեք»` նոյեմբերի 29-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ընդդեմ գենդերային բռնության ակտիվության 16-օրյակ»-ի շրջանակներում Կանանց իրավունքների կենտրոնը նոյեմբերի 29-ին կկազմակերպի «Մի լռեք» խորագրով ակցիա: Վերջինիս նպատակը հասարակությանը եւս մեկ անգամ գենդերային բռնության մասին հիշեցնելն է, նաեւ' դրա դեմ պայքարելը:
«Այդ օրը սպիտակ հագուստներով դիմակավոր մարդիկ կքայլեն քաղաքի փողոցներով, որոնց հագուստի վրա գրված կլինեն տառեր: Երեւանի կենտրոնական փողոցներում, հատկապես Հյուսիսային պողոտայում, նրանք կհամախմբվեն եւ կկազմեն «Մի լռեք» արտահայտությունը»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Կանանց իրավունքների կենտրոնի հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Դիանա Սարգսյանը:
Նրա խոսքով' ակցիան կտեւի մեկ ժամ, որի ընթացքում մասնակիցները անցորդներին կբաժանեն բուկլետներ, թռուցիկներ ու թեժ գծի հեռախոսահամարներ, որպեսզի ցանկացողներն անվճար խորհրդատվություն:

“Don’t Keep Silence” action November 29
Within the framework of "16 Days of Activism Against Gender Violence" the Women Rights Center is organizing November 29 "Don't Keep Silence" action the goal of which is to once again remind the public about gender violence and necessity to fight against it.
"On that day masked people in white clothes with letters on them will walk in streets. They will mainly walk in Northern Avenue," public relations responsible of the center Diana Sargsyan said.
According to her, the action will last for an hour during which the participants will hand booklets and leaflets to passers-by.