Մոսկվան պատրաստ է աջակցել Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների ամբողջական կարգավորմանը. ՌԴ ԱԳՆ
Ռուսաստանի Դաշնության համար կարևոր է Հարավային Կովկասում խաղաղությունն ու կայունությունը, և Մոսկվան պատրաստ է աջակցել Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների ամբողջական կարգավորմանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ՝ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի՝ հուլիսի 16–17-ին Ռուսաստան կատարելիք պաշտոնական այցին ընդառաջ։
«Հարավային Կովկասում խաղաղությունն ու կայունությունը կարևոր են մեզ համար։ Ինչպես նախկինում, մենք պատրաստ ենք տրամադրել պահանջված աջակցություն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների ամբողջական կարգավորման գործում, այդ թվում՝ խաղաղության պայմանագրի կնքման, սահմանազատման և հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցերում»,-ասված է Ռուսաստանի ԱԳՆ-ի հայտարարության մեջ։
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հուլիսի 16-17-ը պաշտոնական այցով կգտնվի Ռուսաստանի Դաշնությունում։ Նախատեսվում է, որ նա կհանդիպի և կբանակցի ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։

Peace and stability in the South Caucasus are important for the Russian Federation, and Moscow is ready to support the full normalization of relations between Armenia and Azerbaijan.
The statement was made by the Russian Foreign Ministry ahead of the official visit of Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov to Russia on July 16-17.
“Peace and stability in the South Caucasus are important to us. As before, we stand ready to provide the requested assistance in the full normalization of relations between Azerbaijan and Armenia, including the conclusion of a peace treaty, border delimitation, and the unblocking of transport and economic connections,” the Russian Foreign Ministry said in a statement.
Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov will pay an official visit to the Russian Federation on July 16-17. He is expected to hold talks with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov.