Նոր անձնագրերն անցնում են որակի բազմաստիճան ստուգումներ և միջազգային սերտիֆիկացման գործընթաց. ՀՀ ՆԳ նախարար
Հայաստանի ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանի գլխավորությամբ ՆԳՆ պատվիրակությունն այցելել է Նիդեռլանդների Թագավորության Հարլեմ քաղաքում գործող «IN Groupe» ընկերության արտադրամաս, որտեղ իրականացվում են Հայաստանի նոր սերնդի անձը հաստատող փաստաթղթերի բազմաբաղադրիչ արտադրական գործընթացները։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ այցի ընթացքում վերջնականացվել են անձնագրերի և նույնականացման քարտերի տեխնիկական ու գեղարվեստական լուծումները, կատարվել են նաև ճշգրտումներ՝ ապահովելու նոր փաստաթղթերի լիարժեք համապատասխանությունը անվտանգության միջազգային չափանիշներին, ինչպես նաև շահառու բոլոր խմբերի ակնկալիքներին։
ՀՀ ՆԳ նախարարը կոճակի խորհրդանշական սեղմումով ազդարարել է անձնագրերի մեծածավալ տպագրության մեկնարկը։
Նոր անձնագրերն անցնում են որակի բազմաստիճան ստուգումներ և միջազգային սերտիֆիկացման գործընթաց՝ որպես բարձր պաշտպանվածությամբ և անվտանգության առաջատար չափանիշներին համապատասխանող փաստաթղթեր։
Նույնականացման քարտերի առաջին խմբաքանակն արդեն Հայաստանում է, իսկ առաջիկայում կմեկնարկի նաև նոր անձնագրերի տեղափոխման գործընթացը։
Ներքին գործերի նախարարությունը մասնավոր գործընկերոջ հետ համատեղ այս աշնանը կմեկնարկի նոր սերնդի անձնագրերի և նույնականացման քարտերի տրամադրումը։ Քաղաքացիները նոր փաստաթղթերը կկարողանան ստանալ Երևանում և հանրապետության տարբեր մարզերում բացվող նոր գրասենյակներում։

Новые паспорта проходят многоступенчатую проверку качества и международную сертификацию - министр внутренних дел Армении
Делегация Министерства внутренних дел Армении во главе с министром Арпине Саргсян посетила производственное предприятие компании «IN Groupe», работающей в Харлеме, Королевство Нидерландов, где осуществляется многокомпонентный процесс производства удостоверений личности нового поколения для Армении.
По сообщению Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз МВД РА, в ходе визита были доработаны технические и художественные решения для паспортов и удостоверений личности, а также внесены корректировки для обеспечения полного соответствия новых документов международным стандартам безопасности, а также ожиданиям всех заинтересованных сторон.
Министр внутренних дел РА символическим нажатием кнопки объявила о начале крупномасштабной печати паспортов.
Новые паспорта проходят многоступенчатую проверку качества и международную сертификацию как документы с высокой степенью защиты и соответствующие ведущим стандартам безопасности.
Первая партия удостоверений личности уже прибыла в Армению, и в ближайшее время также начнется процесс переоформления новых паспортов.
Министерство внутренних дел совместно с частным партнером начнет выдачу паспортов и удостоверений личности нового поколения этой осенью. Граждане смогут получить новые документы в новых офисах, открывающихся в Ереване и различных регионах страны.