Թրամփը հայտարարել է ԱՄՆ-ի և Կանադայի միջև նոր կամրջի գործարկման շուրջ ավելի լավ գործարքի մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնին հաջողվել է Կանադայի հետ հասնել ավելի բարենպաստ պայմանավորվածության, ինչի արդյունքում Դետրոյթը և Կանադայի Վինձոր քաղաքը կապող նոր Գորդի Հաուի միջազգային կամուրջը կբացվի հուլիսի 27-ին՝ նախապես նախատեսված ժամկետում։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Թրամփն այդ մասին գրել է Truth Social սոցիալական հարթակում։
«Ինձ հաջողվեց Ամերիկայի համար շատ ավելի լավ գործարք կնքել, և դրա արդյունքում նոր ու տպավորիչ Գորդի Հաուի միջազգային կամուրջը, որը կապում է Դետրոյթն ու Վինձորը, Օնտարիոն, կբացվի հուլիսի 27-ին՝ ըստ ժամանակացույցի»,- գրել է Թրամփը։
Նրա խոսքով՝ նախնական գործարքն իր համար անընդունելի էր, իսկ նոր պայմանավորվածությունը հիանալի և արդար է։
Թրամփը նաև շնորհակալություն է հայտնել Կանադայի կառավարությանը և հավելել. «Թող երկու կողմերն էլ երկար տարիների հաջողություն ունենան այս հրաշալի նոր նախագծով»։

Trump says U.S. secured better deal on opening of new bridge with Canada
U.S. President Donald Trump has said Washington reached a more favourable agreement with Canada, allowing the new Gordie Howe International Bridge linking Detroit and Windsor to open on July 27 as originally scheduled.
Trump made the announcement on his Truth Social platform.
“I was able to negotiate a much better deal for America, and as a result, the beautiful new Gordie Howe International Bridge connecting Detroit and Windsor, Ontario, will open on July 27, on schedule,” Trump wrote.
According to Trump, the original agreement was unacceptable to him, while the new arrangement is excellent and fair.
Trump also thanked the Canadian government, adding: “May both sides enjoy many years of success with this wonderful new project.”