Ucom-ը «Սթրիթ Բոլ Հայաստանի Գավաթ 2026»-ի տեխնոլոգիական գործընկերն է
Ucom-ը՝ որպես տեխնոլոգիական գործընկեր, միացել է «Սթրիթ Բոլ Հայաստանի գավաթ 2026» նախաձեռնությանը, որը նպաստում է Հայաստանում սպորտի, ակտիվ ապրելակերպի և երիտասարդական համայնքների զարգացմանը։ Միջոցառումների անցկացման հաջորդ կանգառը Երևանն է․ հունիսի 21, Ազատության հրապարակ, սկիզբը՝ 10։00։
STREET BALL ARMENIA Հասարակական կազմակերպությունը նպատակ ունի զարգացնել փողոցային սպորտի մշակույթը Հայաստանում՝ այն հասանելի դարձնելով տարբեր համայնքների երեխաների ու երիտասարդների համար: Այս տարի «Սթրիթ Բոլ Հայաստանի Գավաթ 2026»-ը 6 սպորտաձևի շուրջ համախմբում է Հայաստանի 11 քաղաքի հարյուրավոր երեխաների, պատանիների և երիտասարդների՝ ցույց տալով, որ սպորտը կարող է ապրել ոչ միայն մարզադաշտերում, այլև քաղաքային բաց տարածքներում, բակերում ու հրապարակներում։
Նախաձեռնության շրջանակում անցկացվում են բակային ֆուտբոլի 3v3, բասկետբոլի 3x3, սքեյթբորդինգի, բրեյքինգ և հիփ-հոփ մրցաշարեր, ինչպես նաև սթրիթ - մշակույթին առնչվող այլ միջոցառումներ։ Ծրագիրը միավորում է սպորտը, երաժշտությունը, քաղաքային արվեստը և համայնքային էներգիան՝ ստեղծելով միջավայր, որտեղ երիտասարդները կարող են մրցել, շփվել, սովորել և ինքնարտահայտվել։
«Ucom-ի համար կարևոր է աջակցել այն նախաձեռնություններին, որոնք տեխնոլոգիական կապի նման միավորում են մարդկանց, համայնքներն ու գաղափարները։ Սթրիթ Բոլ Հայաստանը ձևավորել է մի հարթակ, որտեղ սպորտը դառնում է ոչ միայն մրցակցություն, այլև ընկերություն, ինքնավստահություն և առողջ ապրելակերպի մշակույթ։ Մենք ուրախ ենք լինել այնտեղ, որտեղ կա շարժում, արագություն, թիմային ոգի և զարգացում», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Սթրիթ Բոլ Հայաստանի գավաթ 2026»-ի մասնակցության մանրամասներին ծանոթացեք հետևյալ հղումով․ https://shorturl.at/MCXlJ:

Ucom is the Technology Partner of the Street Ball Armenia Cup 2026
Ucom is the Technology Partner of the Street Ball Armenia Cup 2026 initiative, supporting the development of sports, active lifestyles, and youth communities in Armenia. The next stop of the events is Yerevan: June 21, Freedom Square, starting at 10:00.
The STREET BALL ARMENIA NGO aims to develop the culture of street sports in Armenia, making it accessible to children and young people from different communities. This year, the Street Ball Armenia Cup 2026 brings together hundreds of children, teenagers, and young people from 11 cities across Armenia around 6 sports disciplines, showing that sport can live not only in stadiums, but also in urban open spaces, courtyards, and public squares.
Within the framework of the initiative, tournaments in street football 3v3, basketball 3x3, skateboarding, breaking, and hip-hop are held, along with other events related to street culture. The program brings together sport, music, urban art, and community energy, creating an environment where young people can compete, communicate, learn, and express themselves.
“For Ucom, it is important to support initiatives that, much like technological connectivity, bring together people, communities, and ideas. Street Ball Armenia has created a platform where sport becomes not only a competition, but also a culture of friendship, self-confidence, and healthy living. We are happy to be where there is movement, speed, team spirit, and development,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
More details about participation in the Street Ball Armenia Cup 2026 are available at the following link.