Բերդ խոշորացված համայնքի Չինչին բնակավայրի համար կրթահամալիր կկառուցվի. Նիկոլ Փաշինյանը շփվել է բնակիչների հետ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Տավուշի մարզ, որտեղ ծանոթացել է Բերդ խոշորացված համայնքի Չինչին բնակավայրի ասֆալտապատված ճանապարհին:
‹‹Արմենպրես››-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին վարչապետ Փաշինյանը տեսանյութ է հրապարակել ‹‹Ֆեյսբուք››-ի իր էջում:
Վարչապետն իր այցի ընթացքում կանգառ է կատարել Չինչին գյուղում՝ շփվելով բնակիչների հետ և շնորհավորելով նրանց նոր ճանապարհ ունենալու առթիվ:
Բնակիչներն, իրենց հերթին, շնորհակալություն են հայտնել վարչապետ Փաշինյանին ճանապարհը հիմնանորոգելու համար:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ բնակավայրի համար նոր կրթահամալիր է կառուցվելու:
Երկրի ղեկավարը գյուղացիների հետ զրույցի ընթացքում ուշադրություն է հրավիրել այն հանգամանքի վրա, որ բնակավայրի բնությունը շատ գեղեցիկ է, ինչը, նոր ճանապարհի առկայությամբ, հնարավորություն է ընձեռում ակտիվացնել նաև զբոսաշրջային ոլորտը:

В поселке Чинчин расширенной общины Берд будет построен образовательный комплекс. Никол Пашинян пообщался с жителями
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян посетил Тавушскую область, где ознакомился с асфальтированной дорогой в поселке Чинчин расширенного района Берд.
Как передает Арменпресс, премьер-министр Пашинян опубликовал видео об этом на своей странице в Facebook.
В ходе своего визита премьер-министр посетил село Чинчин, пообщался с жителями и поздравил их с новой дорогой.
В свою очередь, жители поблагодарили премьер-министра Пашиняна за реконструкцию дороги.
Никол Пашинян заявил, что в поселке будет построен новый учебный комплекс.
В ходе беседы с жителями деревни глава государства обратил внимание на то, что природа поселения очень красива, и что наличие новой дороги открывает возможности для развития туристического сектора.