Արմեն Գրիգորյանը Հունաստանում պանելային քննարկման կմասնակցի Հիքմեթ Հաջիևի հետ. մանրամասներ
ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի մասնակցությամբ «Դելֆի տնտեսական ֆորում»-ի «Ռազմավարական բաժանարար գծեր. Հակամարտությունների կառավարում և դիմակայունության ձևավորում Եվրոպայի արևելյան հարևանությամբ» խորագիրը կրող պանելային քննարկումը կկայանա ապրիլի 22-ին ժամը 19:15-20:05-ը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արմեն Գրիգորյանի հետ նույն պանելային քննարկմանը կմասնակցեն Հունաստանի Հանրապետության վարչապետի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Թանոս Դոկոսը, Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը և Մոլդովայի Հանրապետության նախագահի ազգային անվտանգության խորհրդական Ստանիսլավ Սեկրիերուն:
«Դելֆի տնտեսական ֆորում»-ի բացման նիստին ներկաներին կողջունեն Հունաստանի նախագահ Կոնստանտինոս Տասուլասը, էստոնիայի նախագահ Ալար Կարիսը, եվրոպական այլ երկրների բարձրաստիճան այրեր:

Секретарь Совета безопасности Армении в рамках «Дельфийского экономического форума» примет участие в панельной дискуссии
Панельная дискуссия с участием секретаря Совета безопасности Армении Армена Григоряна в рамках «Дельфийского экономического форума» под названием «Стратегические разделительные линии: управление конфликтами и формирование устойчивости в восточном соседстве Европы» состоится 22 апреля с 19:15 до 20:05.
Как сообщает Арменпресс, в этой же панельной дискуссии вместе с Арменом Григоряном примут участие советник премьер-министра Греческой Республики по вопросам национальной безопасности Танос Докос, помощник президента Азербайджанской Республики Хикмет Гаджиев и советник президента Республики Молдова по вопросам национальной безопасности Станислав Секриеру.
«На заседании в честь открытия «Дельфийского экономического форума» присутствующих поприветствуют президент Греции Константинос Тасулас, президент Эстонии Алар Карис и другие высокопоставленные лица европейских стран.