Արմեն Գրիգորյանը Հունաստանում պանելային քննարկման կմասնակցի Հիքմեթ Հաջիևի հետ. մանրամասներ
ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի մասնակցությամբ «Դելֆի տնտեսական ֆորում»-ի «Ռազմավարական բաժանարար գծեր. Հակամարտությունների կառավարում և դիմակայունության ձևավորում Եվրոպայի արևելյան հարևանությամբ» խորագիրը կրող պանելային քննարկումը կկայանա ապրիլի 22-ին ժամը 19:15-20:05-ը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արմեն Գրիգորյանի հետ նույն պանելային քննարկմանը կմասնակցեն Հունաստանի Հանրապետության վարչապետի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Թանոս Դոկոսը, Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը և Մոլդովայի Հանրապետության նախագահի ազգային անվտանգության խորհրդական Ստանիսլավ Սեկրիերուն:
«Դելֆի տնտեսական ֆորում»-ի բացման նիստին ներկաներին կողջունեն Հունաստանի նախագահ Կոնստանտինոս Տասուլասը, էստոնիայի նախագահ Ալար Կարիսը, եվրոպական այլ երկրների բարձրաստիճան այրեր:

Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan will participate in the Delphi Economic Forum on April 22 in the Greek town of Delphi, his office said.
He will take part in a panel discussion titled “Strategic Dividing Lines: Conflict Management and Resilience Building in Europe's Eastern Neighborhood,” scheduled from 7:15 PM to 8:05 PM.
The discussion will also be attended by Thanos Dokos, National Security Advisor to the Prime Minister of Greece; Hikmet Hajiyev, Assistant to the President of Azerbaijan; and Stanislav Secrieru, National Security Advisor to the President of Moldova.
The opening session of the forum will include remarks by Greek President Konstantinos Tasoulas, Estonian President Alar Karis, and other senior European officials.