Ծանրորդ Ալեքսանդրա Գրիգորյանը դարձավ Եվրոպայի առաջնության կրկնակի արծաթե մեդալակիր
Հայաստանի կանանց ծանրամարտի հավաքականի անդամ Ալեքսանդրա Գրիգորյանը կարիերայում երկրորդ անգամ դարձավ Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` Բաթում քաղաքում ընթացող Եվրոպայի մեծահասակների առաջնության 58 կգ քաշային կարգում Ալեքսանդրա Գրիգորյանը պոկում վարժությունում գլխավերևում պահեց 88 կգ ու 91 կգ: Հրում վարժության ժամանակ հայ ծանրորդը բարձրացրեց 115 կգ ու 119 կգ: Այս վարժությունում նա երրորդն էր:
Երկամարտի 210 կգ արդյունքով` Ալեքսանդրա Գրիգորյանը դարձավ Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր, ինչպես նախորդ տարի: ԵԱ-ի ոսկե մեդալը նվաճեց Ուկրաինայից Կամիլա Կոնոպովը (երկամարտ` 221կգ):

Тяжелоатлетка Александра Григорян стала двукратной серебряной медалисткой Чемпионата Европы
Член женской сборной Армении по тяжелой атлетике Александра Григорян во второй раз в своей карьере стала вице-чемпионкой Чемпионата Европы.
Как сообщает Арменпресс, в весовой категории 58 кг на проходящем в Батуми Чемпионате Европы среди взрослых Александра Григорян подняла 88 кг и 91 кг в рывке. В толчке армянская тяжелоатлетка подняла 115 кг и 119 кг. В этом упражнении она заняла третье место.
Александра Григорян с результатом 210 кг стала серебряной медалисткой Чемпионата Европы, как и в прошлом году. Золотую медаль чемпионата Европы завоевала Камила Конопова из Украины (в сумме 221 кг).